"Більше не дебіл": Чому Коломойський полюбив Милованова

Українська політика – річ мінлива. Вчора олігарх Коломойський називав міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Милованова "дебілом". А сьогодні його телеканали, як і ручні блогери, критику міністра припинили. Бо намітилася приватизація

"Більше не дебіл": Чому Коломойський пол…

Після призначення уряду Гончарука ми стали свідками постійних нападок на нових "технократів" зі сторони команди олігарха Коломойського. Основними мішенями ставали так звані "соросята". Це була міністерка освіти Новосад, особисто Гончарук, але найбільше діставалося міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Милованову. Його критикували через реформу ринку землі, а також різного роду заяви про шкоду читання книжок, зменшення інфляції, МВФ, "куріння трави". За слова про те, що згорілий будинок Гонтаревої вплине на інвестклімат, Ігор Коломойський в інтерв'ю "Настоящему времени" назвав його "дебілом". Після цього Милованов віджартувався, мовляв, не приховує, що дебіл. 

Блогери-депутати з пулу Коломойського – Макс Бужанський та Олександр Дубінський – регулярно розносили Милованова у Телеграмі: за звільнення половини керівного складу МЕРТ, призначення на посади "поганих" людей, ледь не роботу на МВФ. 

Милованова запрошували на ефіри каналу Коломойського, зокрема на "Право на владу". Але там йому доволі жорстко опонували і виставляли проти нього Юлію Тимошенко. 

Втім, останнім часом критика Милованова раптово припинилася. Більше того, на "плюсах" почали висвітлювати міністра в позитивному світлі. Наприклад, останній сюжет "ТСН.Тиждень" був присвячений рішенню Кабінету Міністрів про передачу у Фонд державного майна на приватизацію 339 підприємств. "Плюси" розібрали 5 підприємств ДУС, які були передані на приватизацію в першій черзі. Мова йшла про агрохолдинг, горілчаний завод, державне підприємство по конярству і так далі. Також про корупцію на держпідприємствах, яких нараховується 3 655 (не працюють 1213). Утримання цих держпідприємств обходиться державі в $5 млрд на рік. Милованов розповідає журналістам про конярство, державу, котра має бути арбітром і взагалі про позитив, який має принести розпродаж держмайна, бо виручити Уряд планує 12 мільярдів гривень у 2020 році. 

Безперечно, важливим у майбутній приватизації буде фонд Держмайна. Його глава Дмитро Сеннниченко стане своєрідним інструментом і реалізатором приватизації. Між іншим, про конярство дізнатися – це безперечно цікаво. Але приватизація торкнеться загалом 737 підприємств. Серед них мають бути Одеський припортовий завод, Центренерго і навіть Укрзалізниця. Окрім них – чимало державної землі. 

Простий приклад Центренерго дозволить зрозуміти природу термінової любові медіа Коломойського до Милованова. 

Зараз на Центренерго завели людей, яких пов'язують з Ігорем Коломойським – того самого керівника держпідприємства Потапенка. Наглядова рада, подейкують, так само лояльна Коломойському. Також держпідприєство купує вугілля в "приватівських" структур, які завозять його з РФ, а поставки електроенергії на Нікопольський і Запорізькі заводи здійснювалися за пільговою ціною, що дискримінує інших споживачів ринку електроенергії. Таким чином група осіб олігарха встановила повний операційний контроль над державним стратегічним активом.

З 2018 року акціонерне товариство перебувало в стані банкрутства. Але банкрутити його за законом не можна, адже воно стратегічне. Але наближені люди до екс-нардепа Дмитра Крючкова, які контролюють борги в розмірі 1,6 млрд грн, ініціювали процедуру банкрутства.

Відповідно до закону про банкрутство, розпорядник майна який призначається судом може перебирати на себе функції голови правління в будь-який момент.

Враховуючи, що держкомпанію буцімто неофіційно контролює Коломойський, процедура банкрутства, що ініціюється Крючковим, йому незручна. Тому Апеляційний суд Києва припинив процедуру банкрутства. Тільки ось нові борги продовжують зростати. Мова йде про мільярди гривень. Але зараз ці борги Центренерго зростатимуть перед структурами олігарха.

Таке враження, що Коломойський працює на те, щоб накопичити новий контрольний пакет кредиторських вимог. І тут же почати нову процедуру банкрутства, але вже від імені підконтрольних йому структур. А потім затвердити нового розпорядника майна. І впливати на питання купівлі-продажу приватизації держкомпанії. 

Фонд Держмайна і АПК знаходяться зараз під Миловановим. Міністр може бути потрібним олігарху в майбутній приватизації. Тому позитивна риторика на адресу Милованова і відсутність критики від медіа Коломойського змушують припускати, що олігарх міг домовитися, щоб в його планах щодо приватизації палиці в колеса ніхто не вставляв. Бо нищівна критика в один момент не змінюється на "промені сонця" просто так. 

Тому потрібно стежити, кому і які державні підприємства в подальшому відійдуть. І на яких умовах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme