Безголова Чернігівщина: Чому губернаторство Мисника блокують на Банковій

Голову Чернігівської ОДА Валерія Куліча президент звільнив ще 30 липня. Тобто, вже три місяці в регіоні немає першої керівної особи

Безголова Чернігівщина: Чому губернаторс…

Як писав Depo.ua, на заміну Кулічу розглядалася кандидатура 46-річного Олександра Мисника, нинішнього очільника Менської районної ради в Чернігівській області від "Нашого краю". Він корінний чернігівець, народився 27 грудня 1971 року в с. Білошицька Слобода Корюківського району Чернігівської області. Закінчив Національний аграрний університет за спеціальністю економіст-бухгалтер. Понад 10 років працював у податковій інспекції в Корюківському і Менському районах, був заступником голови Менської РДА. Півтора роки пропрацював головою цієї адміністрації. А в листопаді 2015 року обраний головою районної ради, за результатами голосування місцевих депутатів перемігши представника Радикальної партії. Мисник – єдиний представник "Нашого краю", який отримав таке високе крісло.

Його призначення було узгоджене, втім, як кажуть джерела, ситуація заблокувалася на рівні Банкової. Неформальним куратором партії "Наш край" в коридорах влади називають першого заступника глави Адміністрації президента Віталія Ковальчука. Поява на чолі Чернігівщини чиновника, яка він просуває, вочевидь, влаштовує не всіх. Простіше кажучи, є люди, які не хочуть укріплення позицій Ковальчука. Саме через це Чернігівська область досі безголова.

Варто зазначити, що в цій області традиційно сильні позиції партії Олега Ляшка, який сам родом звідти, та "Батьківщини", обласний осередок якої курує народний депутат Валерій Дубіль. І входити у виборчий період без людини, яка персонально відповідатиме за результат, означає для Банкової діяти необачно й давати опонентам додаткові козирі.

Учора уряд ухвалив рішення про відставку відразу чотирьох голів ОДА – очільника Луганщини Юрія Гарбуза, Київщини Олександра Горгана, Черкащини Юрія Ткаченка та Чернівецької області Олександра Фищука. Якщо імена майбутніх керівників Київської й Черкаської областей відомі – відповідно, це Олександр Терещук й Олександр Вільбовець, то по Луганщині й Буковині інформації про наступників Гарбуза й Фищука немає.

Варто зауважити, що в Луганській області це буде вже шостий керівник з часів Майдану (були Ірина Веригіна, Геннадій Москаль, Юрій Клименко, Георгій Тука і щойно відставлений Гарбуз). Така часта заміна голів ОДА у прифронтовому регіоні навряд чи йде на користь. Кажуть, поки що виконуватиме обов'язки голови Сергій Філь, призначений першим заступником у серпні цього року. З Філем та ж проблема, що і з Мисником – його призначення заступником лобіював нардеп Сергій Шахов, головний представник "Нашого краю" на Луганщині. Тобто, якщо Філя підвищать до рівня голови, це також можуть витлумачити як посилення Ковальчука. З іншого боку - жити без офіційного очільника такий складний регіон не може.

Не менш складна ситуація, схоже, і на Буковині. Фищук представляв "Народний Фронт" і залишався єдиною креатурою цієї політсили на посаді голови ОДА. Нагадаємо, наприкінці липня міськрада Чернівців відправила у відставку Олексія Каспрука, ще одного соратника Яценюка. Після звільнення Фищука "фронтовики", схоже, повністю втрачають вплив на регіон. Також непростий. Тут залишаються сильними позиції групи "газовиків", представники якої стояли вже за другою відставкою чернівецького міського голови (за часів Януковича за тією ж схемою червону картку показали Миколі Федоруку), та "Батьківщини", яка має свого голову облради Івана Мунтяна.

Хто може очолити цю область, поки невідомо. Ймовірно, і тут обов'язки голови виконуватиме його перший заступник. Михайло Павлюк представляє "Блок Петра Порошенка" і має напрацьовані зв'язки в регіоні. Його батько, Віктор Павлюк, очолював Чернівецьку міську раду (1991-1994) та був першим заступником голови Чернівецької ОДА (2006-2010). Проте тепер взамін доведеться дати щось "Народному Фронту" - партнерам по коаліції.

Одним словом, пертурбації на місцевому рівні, а, очевидно, до старту президентської кампанії ми ще почуємо про нові відставки голів ОДА, ризикують перетворитися на кадрову Санта-Барбару, як в історії з призначенням Мисника.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook