Батл "зеленкою": Навіщо Шабунін з Кивою влаштували маргінальні війни

Сьогодні активісти під НАБУ і САП воювали зеленкою, тортами і довгими язиками

Depo.ua неодноразово зазначав: директору Антикорупційного бюро Артему Ситнику з такими друзями, як громадські активісти та окремі депутати-єврооптимісти, й ворогів не потрібно. Їх репутація, підмочена гучними скандалами, кидає тінь на Бюро. Проте замість того, щоб зупинити цих хлопців і дівчат, сказати їм – робота антикорупційних органів потребує тиші – недолуге адвокатування продовжується.

Свою сьогоднішню акцію із рюкзаками для САП через закриття справи "рюкзаків" проти сина Авакова Віталій Шабунін та група "Небайдужих" широко анонсували в соцмережах. Очільнику НАБУ Ситнику було про неї відомо. Можна було припустити, що під час заходу будуть конфлікти й провокації. Непотрібні в тому числі НАБУ, бо нічого не додають його іміджу.

Зрештою, сталося те, що і мало статися: по телевізору покажуть клоунаду, а громадяни вкотре задаватимуться питанням: а де ж результати роботи антикорупціонерів.

Коротко про перебіг подій. Зранку під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури влаштували одразу дві акції, які згодом переросли у сутички. Одну проводили Шабунін і компанія, іншу – соціаліст Ілля Кива. Головні діючі персонажі облили один одного зеленкою і поспілкувалися у стилі "сам дурак", та до рукоприкладства між ними не дійшло. Шабунін ще й отримав тортом від опонентів. Паралельно будівлю НАБУ пікетували інші активісти. І там не обійшлося без кондитерської продукції. Акцію під назвою "Ситник у шоколаді" влаштував "Штаб визволення патріотів". Протестувальники, обурені діями очільника НАБУ, який таємно зустрічається з високопосадовцями, заявили про політичну заангажованість Ситника та його невідповідність займаній посаді. Вони зайшли до приміщення НАБУ і розкидали там торти Roshen.

Що маємо у сухому залишку. Перше: САП засудила застосування насильства щодо протестувальників, які пікетували її будівлю. НАБУ ж лише нарікає на поліцію, яка не зупинила молодиків з тортами. Але про нічим не кращих активістів під САП – ні пари з вуст. Тобто, як мінімум інформаційно прокурори виграли, можна не сумніватися, що їхня оцінка подій піде у супроводі сюжетів.

Друге: всі учасники сьогоднішніх подій продемонстрували, що тема захисту антикорупційних органів остаточно зійшла на маргінес. Відставки очільників САП і НАБУ вимагали кілька десятків осіб. А це означає, що й одні, й інші не мають широкої підтримку у суспільстві. І якби не зелений батл Шабуніна та Киви, то телеканалам ці виступи взагалі були б нецікаві.

Третє: після виходу сюжету про нічний візит Ситника до Козина, Шабуніна і "Небайдужих", якби вони були незаангажовані, мали б побачити не під САП, а під НАБУ. Може без рюкзака для директора Бюро, але точно з вимогою пояснити свої дії. Натомість вони і далі продовжують виправдовувати Ситника та переводити стрілки на Холодницького, чим викликають ще більший інтерес громадськості до суті розмови Ситника з Порошенком тієї квітневої ночі. І його нещодавнього інтерв'ю "Українській правді", в якому він прямо натякнув про продовження конфлікту із САП. Це до того, про що йшлося вище: захисники НАБУ лише підігрівають нездоровий інтерес до тем, про які в інтересах антикорупційних органів було б краще змовчати.

Четверте: дивує оцінка організаторами акції під САП роботи ЗМІ. У соцмережах вони скаржаться: ті відпрацювали незадовільно, висвітливши лише найхайповіщі епізоди про зеленку. Мовляв, через це глядачі не зрозуміють, навіщо взагалі була ця подія. Чому не зрозуміють? Купка маргіналів влаштувала сварку з іншою купкою маргіналів. Що ж до суті вимог одних та інших, то, на жаль для них та самих антикорупційних відомств, рівень підтримки населенням цих структур знижується. А такі циркові вистави цьому сприяють.

І останнє: Шабунін копіює інших осіб, які позиціонували себе антикорупціонерами, і це дало можливість їм отримати депутатські мандати. Того ж Сергія Лещенка. Тому можна припустити, що керівник Центру протидії корупції участю у подібних заходах "продає" себе потенційним "утримувачам акцій" політичних партій. І власними руками перетворює себе на нового Лещенка.

Фото: УНІАН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #НАБУ