Антикорупційний суд очолила Танасевич: Хто вона така

37-річна харків'янка Олена Танасевич була обрана головою Антикорсуду

38 суддів Вищого антикорупційного суду обрали голову Антикорсуду тільки з третьої спроби шляхом таємного голосування бюлетенями. 

Із самого початку рішенням суддів на посаду голови були висунуті три кандидати: Олег Павлишин (набрав 14 голосів), Олена Танасевич (набрала 15 голосів) та Маркіян Галабала (набрав 9 голосів). Оскільки жоден з претендентів не набрав більшості - 19 голосів, був оголошений другий тур. В ньому за посаду змагалися Танасевич ы Павлишин. Останній з 2002 року працював суддею Апеляційного суду Львівської області. У 1990-х він працював в правоохоронних органах, а з 1994 року був суддею Городоцького райсуду Львівської області. Танасевич випередила Павлишина на один голос - 16 проти 15. Але семеро суддів не підтримали жодного кандидата. Тому вся процедура голосування із висуненням кандидатів розпочалася знову. Але висунулися лише дві кандидатури - Олена Танасевич та Ольга Саландяк зі Жмеринки. І тут вже фінал був прогнозованим - Танасевич перемогла завдяки тому, що за неї проголосували 23 судді.

Очільниці Антикорупційного суду Олені Танасевич 37 років. Суддею вона працює з 2012-го, коли склала присягу. З 2002-го року Танасевич працювала юристом та помічником судді. Освіту здобувала в Харківському педагогічному університеті імені Сковороди та у Харківській юридичній академії. У 2018 році Танасевич захистила дисертацію і здобула ступінь кандидата юридичних наук. 

До обрання у Вищий антикорупційний суд вона працювала у Печенізькому районному суді Харківщини, а на конкурсі до антикорсуду в неї був найвищий бал серед інших претендентів. Важливо, що конкурс був серйозним - вирішальне слово у відборі мала Громадська рада міжнародних експертів. І 19 березня президент України отримав від Вищоїради правосуддя на затвердження його переможців. 

Рідна сестра Танасевич працювала в Господарському суді Харківської області.

Як пише 24 канал, Олена Танасевич не фігурувала в списку недоброчесних кандидатів у Вищий антикорупційний суд, який оприлюднили експерти Фонду DEJURE.

За декларацією у 2017-му році Олена Танасевич заробила трошки більше 220 тисяч гривень. Має у спільній власності з чоловіком земельні ділянки в Запорізькій області, а також квартиру у Харкові. Чоловік судді Михайло в 2017-му заробив понад 1 млн гривень. Вони є співвласниками компанії "Енергетична альтернатива".

У родини є три машини: Peugeot 107, Daewoo Sens та SsangYong Actyon. Також Михайло та Олена мають сина Серафіма. 

Важливо, що Антикорупційний суд є ключовою ланкою в розбудові антикорупційної інфраструктури в Україні, на якій наполягають Західні партнери, включно з МВФ.  Він розглядатиме корупційні справи, які розслідує НАБУ. І отримає більше 200 справ, які зараз є в судах першої інстанції та в апеляції.

11 квітня президент Петро Порошенко призначив 38 з 39 суддів Антикорупційного суду. Він також анонсував початок роботи Вищого антикорупційного суду до кінця року.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна