Навіщо американці лякали Порошенка і рятували Яценюка

США конче потрібна успішна Україна. Залишилося лише знайти людину, яка зробить її такою
Depo.Влада
5 лютого 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Навіщо американці лякали Порошенка і рятували Яценюка
Навіщо американці лякали Порошенка і рятували Яценюка

Вчорашнє позачергове засідання Кабінету міністрів з відкликанням своїх заяв про відставку з боку чотирьох міністрів це аж ніяк не завершення урядової кризи в Україні. Конфлікт просто заморозили, але схоже, що ненадовго.

Скандал з відставкою міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса та серйозними звинуваченнями на адресу наближеного до Порошенка Ігоря Кононенка виявився досить болючим ударом по президентові та його Адміністрації. Здавалося б, в оточенні Петра Олексійовича достатньо людей здатних замінити литовця, але переформатування Кабміну з залученням "любих друзів" чинного глави держави повертало б Україну до старих і перевірених, але слабо ефективних до того ж побудованих на корупції політичних схем, чого не може допустити Захід, і в першу чергу США.

Тож реакція на демарш Абромавичуса, яку, швидше за все і підготував Захід, з боку західних друзів була миттєвою і достатньо жорсткою для Петра Олексійовича, який був змушений погодитися відіграти ситуацію назад.

Справа в тому, що сьогодні Сполученим Штатам конче необхідна успішна Україна. І справа не лише в не надто переконливій зовнішній політиці кабінету Барака Обами. В останні десятиліття головна супердержава нашої планети аж ніяк не може похвалитися зовнішньополітичними перемогами. Після того, як зусиллями СШУ було побудовано надуспішну Японію і таку ж Південну Корею, всі інші зовнішньополітичні проекти Сполучених Штатів закінчилися не надто вдало. І в Іраку, і в Афганістані. Тож Україна – це мало не останній шанс Вашингтонського обкому довести світу, та й самим собі, особливе місце США на світовій шахівниці. Але проблема в тому, що за океаном, здається, переконалися, що Порошенко не здатен перетворити нинішню Україну в потрібний Заходу успішний проект. Отже для цієї важливої місії потрібна інша фігура, якої на горизонті поки не видно. Тож було вирішено ситуацію поки стабілізувати, конфлікт заморозити, що ми власне і побачили на вчорашньому засіданні уряду, а тим часом шукати нову людину для впровадження реформ в Україні.

Отже четверо міністрів заявили, що відкликають свої заяви про відставку. Невизначеною, правда, досі залишається ситуація з самим Абромавичусом, який вчасно пішов на лікарняний. За даними джерел depo.ua, пан Айварас кулуарно уже озвучив свої вимоги – він згоден повернутися в уряд лише за умови відставки Яценюка та генпрокурора Шокіна. Наскільки реально на сьогоднішній день виконати ці вимоги – питання відкрите. Схоже на те, що Арсеній Петрович виявився заручником ситуації. З одного боку і реформи не просуваються, і скандалів навколо Арсенія Петровича вдосталь, і популярність його на нулі, але розклад сил в парламенті, та відсутність альтернативної кандидатури гарантує йому ще деякий час в кріслі прем'єра. Утім, Захід воліє мати прем'єра Яценюка, як гаранта балансу сил щодо Порошенка, ніж переформатований під президента новий уряд. Але всі розуміють що довго так тривати не може і доволі скоро питання про його відставку постане руба. То ж потрібно якомога швидше знайти нову фігуру, здатну замінити не лише Арсенія Петровича на чолі уряду технократів, а й можливо у майбутньому самого Порошенка. І, здається, кастинг уже оголошено.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада