Американський прокурор: За провалену справу Портнова ГПУ варто розганяти

Генпрокуратура проявила некомпетентність, дозволивши екс-заступнику глави АП при Януковичу Андрію Портнову виграти позов у Суді ЄС щодо накладення санкцій
Depo.Влада
11 листопада 2015 08:23
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив колишній федеральний прокурор США, американець українського походження Богдан Вітвіцький, який минулого року був кандидатом на посаду очільника Антикорупційного бюро в Україні, однак через вікове обмеження конкурсу його кандидатура не була затверджена, передає depo.ua з посиланням на "Голос Америки".

Він зазначив, що за програш справи Портнова у Генпрокуратурі мали б послідувати звільнення.

"Це справа фактів – факт у цій справі є. ГПУ представляє не тільки себе, а й цілу Україну. Україна повелася некомпетентно. Такий рівень некомпетентності в інших країнах призвів би до негайного звільнення", - сказав Вітвіцький.

Він також наголосив, що боротьба з корупцією неефективна, адже за хабарі затримують чиновників низької ланки.

Вітвіцький також закликав українську громадськість не реагувати на закиди ГПУ зі звинуваченнями у вибірковому правосудді. За його словами, це нормальна тактика захисту. 

Нагадаємо, Суд Європейського союзу в Люксембурзі у справі "Портнов проти Ради ЄС" визнав, що накладення санкцій на нього лише за ознакою співпраці з колишнім режимом "неприпустимим".

Як відомо, у березні 2015 року Рада Євросоюзу виключила з санкційного списку Андрія Портнова, екс-главу СБУ Олександра Якименка, екс-голову СБУ Ігоря Калініна, а також сина екс-прем'єр-міністра України Олексія Азарова.

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада