В Європейському суді визнали санкції проти Портнова безпідставними

Рішення Суду ЄС щодо колишнього заступника голови АП Портнова може стати пілотним для рішень у справах інших екс-чиновників режиму Віктора Януковича
Depo.Влада
26 жовтня 2015 18:08
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відповідному документі прес-служби Суду ЄС, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Суд Європейського союзу в Люксембурзі ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС" за позовом екс-заступника голови Адміністрації президента Андрія Портнова. 

Зокрема, суд визнав, що накладення санкцій лише за ознакою співпраці з колишнім режимом "неприпустимо". Своїм рішенням "Суд ЄС підтримав позов Портнова і зняв (санкції, такі як) арешт майна, який був накладений на нього", - заявили в суді.

Відповідно до рішення, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтрати значної кількості державних коштів та їх нелегального виведення за межі України".

Однак, за даними суду, лист від України не містив ніяких інших деталей щодо фактів, звинувачення в яких приписувалися позивачеві. На думку суду, це недостатня підстава для введення санкцій проти чиновників.

Нагадаємо, що раніше Портнов похвалився, що Норвегія виключила його з санкційного списку.

Як відомо, у березні 2015 року Рада Євросоюзу виключила з санкційного списку Андрія Портнова ,екс-главу СБУ Олександра Якименка, екс-голову СБУ Ігоря Калініна, а також сина екс-прем'єр-міністра України Олексія Азарова.


Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.

Мітки: #