Ахметов купив Яценюка разом з "Вашингтонським обкомом"?

Сенсація - з'ясувалося, що просування Яценюка в США оплачує начебто близька до Ахметова компанія, і все це неподобство чиниться з відома самого Вашингтона
Depo.Влада
25 серпня 2015 16:11
ФОТО: depo.ua
Ахметов купив Яценюка разом з "Вашингтонським обкомом"?
Ахметов купив Яценюка разом з "Вашингтонським обкомом"?

Власне, такий висновок слід зробити з чергового сеансу викриття від нардепа Сергія Лещенка. У чому ж полягав сеанс? Отже, Сергій Лещенко оприлюднив документи, з яких випливає наступне: 

1. Піар-супроводом візитів прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка до Сполучених Штатів Америки займається міжнародна компанія APCO.

2. АРСО подає до Мін'юсту США звіти, згідно з якими вашингтонський офіс компанії уклав угоду на "просування" уряду України у червні цього року. При цьому за послуги компанії платить не Кабмін, а маловідома компанія Communication for Change ("Комунікації заради змін"). За липневий візит Яценюка було заплачено $35 тис.

3. Угоду з АРСО укладено також в інтересах українського Міністерства фінансів. АРСО займатиметься "стосунками з медіа та стратегічними комунікаціями" відомства Наталії Яресько впродовж 1 березня - 31 грудня 2015 року на умовах погодинної оплати, а винагорода у підсумку не має перевищувати $75 тис.

4. І найголовніше. Громадська організація "Комунікації заради змін" була створена в жовтні минулого року та має двох засновників - Олександра Харченка та Іветту Делікатну. Остання є радником Мінінформполітики. А от Харченко - керівник ТОВ "Центр досліджень енергетики" - енергетичної аналітичної структури, "створеної Рінатом Ахметовим для формування громадської думки". Співзасновником цього товариства є голова наглядової ради ахметівського "Київенерго" Іван Плачков.

Ахметов купив Яценюка разом з "вашингтонським обкомом"? - фото 1

Іван Плачков (фото УНІАН)

Власне, заради останнього пункту і було все це опубліковано. І висновок проситься сам собою - Ахметов оплачує піар Яценюка. І тут варто нагадати, що Яценюк грає проти міністра енергетики Демчишина, який, в свою чергу, воює з Ахметовим. От і готово. Є мотив і є злочинна змова Ахметова з Яценюком, яка вилізла піаром в США. Але... При всій нелюбові до Яценюка висновки явно трошки хибні і ось чому.

По-перше, США патронує і Яценюка, і особливо Яресько, відомство якої і уклало угоду з компанією, яка начебто є під дахом Ахметова. Крім того, Мінюст США зі звітів АРСО в курсі, хто платить за піар Яценюка. Відповідно, слід думати, що "купівля" Яценюка Ахметовим відбулася з "благословення" Вашингтона. На чорта потрібний Ахметов Вашингтону в його іграх - питання риторичне. 

По-друге, серед засновників компанії начебто з під даху Ахметова фігурує радник керівника Мінінформполітики Стеця. І, швидш за все, саме по цій лінії слід шукати причини укладання угоди з оплати піару Кабміну.

І, по-третє, сума від 35 до 75 тис. доларів ну якось геть не адекватно виглядає, коли мова йде про купівлю Ахметовим навіть Яценюка.

Щодо конфлікту в трикутнику Яценюк-Демчишин-Ахметов, то тут кожен переслідує свої цілі. Просто Яценюк хоче свою людину замість "гонтаревського" Демчишина. І все. І Ахметов тут ні до чого. Утім, не можна не відзначити, що Кабміну слід бути уважнішим і дивитися, хто платить за його піар. А то подібних конфузів не минути.