Афон може оголосити незалежність від Константинопольського патріархату, - ЗМІ

Орган виконавчої влади гори Афон, Священний Кінот, розглядає можливість заявити про те, що рішення РПЦ про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом не відноситься до монастирів Афона, так як вони не підкоряються Константинополю

Про це розповіло джерело в російських православних колах, що підтримують тісні контакти з Афоном, передає Depo.ua з посиланням на Znak.com.

"Це рішення Московського патріархату ніяк не може стосуватися Афону і представників Російської Церкви, які живуть там, - говориться в проекті звернення, який поки що не ухвалений.

"Афон в адміністративному відношенні не підкоряється Константинопольському патріарху, який не є правлячим архієреєм Афонської автономії, а лише її духовним батьком. Тобто за статутом Афона, який входить до Конституції Грецької республіки і Євросоюзу, Афон - це самоврядна частина (автономія) Греції, управління якою здійснюється двадцятьма афонськими монастирями, а саме собором ігуменів, а в перерві між соборами офіційними представниками чільних монастирів. З цієї причини православні храми і монастирі Афона - Афонські, а не Константинопольської патріархії, і священнослужителі - афонські, а не клірики Константинопольської патріархії. Будь-яка інша заява є проявом невігластва і незнання в сфері канонічного церковного права і особливого церковного статусу афонской автономії і є антиканонічним", - сказано в проекті звернення.

Зазначимо, що віряни РПЦ є головними спонсорами Афона, свята гора є місцем регулярного паломництва представників російської еліти. Зокрема, на Афоні двічі бував Володимир Путін. За оцінками джерел "Російської служби Бі-Бі-Сі", російські підприємці з 2005 року пожертвували Афону близько $ 200 млн, а за оцінкою телеграм-каналу "Незигарь", сума склала близько $ 500 млн.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбинська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Водночас стало відомо, що росіянам заборонять молитися на Афоні.

У РПЦ закликали російський бізнес не фінансувати Афон після розриву спілкування з Константинопольським патріархатом

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme