Адвокати Януковича написали заяви про їхнє "побиття"

Усі захисники екс-президента Віктора Януковича пишуть заяви "про злочин, який відбувся" в Оболонському райсуді Києва

Про це заявив адвокат Януковича Віталій Сердюк, передає Depo.ua.

"Зараз усі захисники складають заяви про злочин, який відбувся у суді. Працює Нацполіція. І просимо зачекати до моменту огляду місця події і допиту свідків. Захист зараз працює з представниками Нацполіції", - сказав Сердюк.

За його словами, адвокатам перешкоджали здійснювати захист, порушували право Януковича на захист, непровосудне рішення застосувати силу до захисту, участь у справі ососби, яка не має повноважень.

Суддя оголосив переву на 10 хв.

Нагадаємо, сьогодні сторона захисту у справі про державну зраду екс-президента-втікача Віктора Януковича блокує судові дебати.

Оболонський райсуд Києва, який розглядає держзраду екс-президента Віктора Януковича, просить правоохоронців забезпечити порядок на засіданні, де адвокати влаштували практично балаган.

Крім того, у коридорі суду сталася штовханина адвоката екс-президента-втікача Віктора Януковича Віталія Сердюка з поліцією - його хотіли силоміць вивести із суду.

Перед цим Сердюк заявив, що викликав поліцію в Оболонський райсуд Києва через те, що держзахисник Юрій Рябовол начебто не має право захищати Януковича.

2 серпня суд викликав Януковича на засідання 16 і 17 серпня для участі в судових дебатах.

Довідка: 29 червня 2017 року Оболонський районний суд ухвалив рішення про початок спеціального судового провадження щодо Януковича. ГПУ підозрює Януковича у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 ("Державна зрада"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ("Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 ("Пособництво у веденні агресивної війни") Кримінального кодексу України.

Януковичу інкримінують вчинення державної зради 1 березня 2014 року, коли він звернувся з письмовою заявою до президента Росії з проханням використовувати російські війська на території України. Згодом це призвело до втрати Україною Криму та об'єктів держвласності на суму понад 1,080 трлн грн.

Влітку Янукович заявив, що не має наміру більше брати участь в судовому процесі у справі про держзраду і відкликає своїх захисників. Після цього у справі кілька разі змінювалися державні адвокати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна