Адвокат: Савченко на межі

Ув’язнена на Росії українська льотчиця і нардеп Надія Савченко перебуває "на межі, вона виснажена"
Depo.Влада
17 квітня 2016 13:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Ілля Новіков в ефірі телеканалу NewsOne, передає depo.ua.

"Якби вчора сестра Надії - Віра - не вмовила її погодитися на крапельниці, її стан був би зовсім тяжким. Її сили на межі, вона виснажена", - сказав адвокат.

На думку Новікова, нині є "більш-менш обґрунтовані підстави вважати, що вона протримається ще кілька днів, до того моменту, поки ми матимемо більш чітке розуміння щодо перспектив про її обмін".

"Це ми можемо зрозуміти, виходячи з того, як у понеділок завершиться процес над ГРУшниками Олександровим та Єрофеєвим. Або ж, якщо після нього дипломати України та Росії дадуть зрозуміти, що вони погодили умови обміну, і це значить, що ми на фінішній прямій. Або ж - що ми знову у глухому куті і нам заново треба буде шукати способи впливу на владу Російської Федерації", - зазначив захисник.

Новіков додав, "якщо раптом виявиться, що до обміну буде не готовою російська сторона, то це означатиме, що вони просто намагаються затягнути час".

"Оскільки попередні домовленості не припускали такого розвитку подій, думаю, можна буде чекати нового втручання європейських і американських політиків", – вважає Новіков.

Нагадаємо, що вчора, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських жуналістів  і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена в Росію. Її звинувачують у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону. Російські прокурори вимагають для українки 23 роки тюрми у колонії загального режиму.

Читайте також: 

Сухе голодування Савченко (ХРОНІКА)