Адвокат: Савченко готова визнати вину, якщо це допоможе повернутися в Україну

Українська льотчиця Надія Савченко може визнати себе винною в інкримінованих їй на Росії злочинах, якщо це допоможе повернутися в Україну
Depo.Влада
14 грудня 2015 16:31
ФОТО: depo.ua

Про це розповів адвокат Савченко Марк Фейгін в інтерв'ю, оприлюдненому прес-службу ВО "Батьківщина", передає depo.ua.

"Щоб врятувати людину, ви готові використовувати якісь пастки, брати на себе ті зобов'язання, які, ви заздалегідь знаєте, що не зможете виконати? Адже та сторона теж знає, що людина не сидітиме, тому, у моєму розумінні, враховуючи всю ситуацію, можна піти на будь-які декларативні зобов'язання, які ви не збираєтеся виконувати. Так само як і Москва ніколи не збиралася дотримуватися Будапештського меморандуму. Коли його підписували, Росія хіба гарантувала територіальну цілісність України? Тому повернути Савченко додому - це мета. Все інше - технічні деталі, які можна не брати до уваги", - сказав Фейгін, відповідаючи на питання, чи готова Савченко визнати свою вину, якщо це допоможе повернутися додому.

Адвокат зазначив, що аби повернутися додому, Савченко могла б попросити в президента Росії Володимира Путіна про помилування, однак вона категорично відмовляється це робити.

"Є можливість просити про помилування, але потрібно, щоб таке прохання подала сама Савченко, а вона категорично відмовляється звертатися до Путіна. Тому ця можливість менш імовірна саме в силу завзятості самої Надії Вікторівни", - зазначив Фейгін.

Він також сказав, що є дуже велика імовірність, що Савченко все ж таки обміняють на арештованих російських ГРУшників Єрофєєва і Алєксанддрова.

"Я думаю, їх і міняють. По-перше, вже є така практика. Ви бачили, що Старкова, офіцера російської армії, затриманого на території України і засудженого на 14 років, обміняли на "Рахмана" (Андрія Гречанова, офіцера збройних сил України). Тобто, сам по собі такий механізм можливий.

По-друге, процесуальні можливості для цього теж є. Європейська конвенція про видачу дозволяє після винесення вироку відправити Савченко відбувати покарання в Україну, а Єрофєєва і Александрова (якщо вони будуть засуджені судом на Україні) - за запитом Москви на Росію. Це можливий механізм обміну. Ніяких перешкод для цього немає", - сказав адвокат. 

Нагадаємо, раніше адвокати українського штурмана Надії Савченко заявили, що не оскаржуватимуть рішення російського суду першої інстанції, яким би воно не було. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада