Адвокат Мартиненка звернулась до генпрокурора через злочин суддів ВАКС

Адвокат двох обвинувачених у справі колишнього народного обранця Миколи Мартиненка Нонна Надіч звернулась до генерального прокурора України із заявою про злочин суддів ВАКС. Вона вимагає відкрити проти них кримінальні справи

Про це повідомили у прес-службі Мартиненка, інформує Depo.ua.

Зазначається, що окреме звернення про дії цих суддів адвокат також направила до президента, голів ВАКС, Вищої ради правосуддя, Ради суддів та інших органів влади.

У своїх зверненнях адвокат Надіч наводить численні приклади "грубого порушення суддями Федорак Л.М., Масловим В.В., Строгим І.Л. норм Конституції України, Законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про вищий антикорупційний суд", Кодексу суддівської етики, Бангалорських принципів поведінки судді та інших нормативно-правових актів".

Також адвокат О.Сорокіна та В.Богданця вказує, що суддя позбавила обвинувачених права на захист і справедливий суд, а в адвокатів незаконно відібрала всі процесуальні можливості виконувати свою роботу.

У зверненнях йдеться: "Дії головуючої судді Федорак Л.М. спрямовані на руйнування принципів справедливого судочинства в нашій державі.

Захисниця повідомила, що "під час судових засідань суддя Федорак Л.М. відкрито демонструвала свою прихильність до сторони обвинувачення".

"Готуючи заяву про фактичне звинувачення адвокатів у вчиненні протиправних дій щодо втручання в діяльність суду та нібито відношення до вибуху на території суду, судді Федорак Л.М., Маслов В.В. та Строгий І.Л. розуміли, що звинувачення адвокатів та органу самоврядування адвокатури без будь-яких підстав та належних підтверджень є завідомо неправдивим повідомленням про кримінальне правопорушення, за що передбачено кримінальну відповідальність за ст. 383 КК України", – наголосила Надіч.

Адвокат у зверненні до генпрокурора просить внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом неправомірних дій суддів ВАКС Федорак Л.М., Маслова В.В., Строгого І.Л. за двома статтями Кримінального кодексу України, зокрема через:

  • перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч.1 ст.365);
  • неправомірні дії щодо втручання в діяльність захисника та перешкоди у реалізації процесуальних прав захисника (ч.2 ст.397).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme