80% резервістів готові захищати Батьківщину хоч зараз, - Міноборони

Упродовж вересня 2016 року до зборів із резервістами у Збройних Силах України залучать 9 бригад усіх оперативних командувань у 5 областях України
Depo.Влада
5 вересня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua

За даними відомства, у березні 2015 року ухвалено Закон, який встановлює обов'язкове зарахування в оперативний резерв військовослужбовців, яких звільняють зі строкової служби, та тих, хто служив за мобілізацією, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Міноборони.

Зарахованих до оперативного резерву військовослужбовців, приписують до військових частин, де вони служили (або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю). Їх можуть залучати на збори з резервістами в цих військових частинах.

Зазначено, що викликають резервістів на військову службу для проведення навчань або ж у разі оголошення мобілізації. У такому випадку, резервіст зобов'язаний прибути до своєї військової частини протягом 24 годин самостійно або за допомогою військового комісаріату.

"Це дозволить за необхідності провести чергову ротацію або загальну мобілізацію сформувати підрозділи з підготовлених і навчених військовослужбовців, які пройшли бойове злагодження. Військові частини, за рахунок доукомплектування резервістами, будуть готові до виконання завдань у стислі терміни.

Тих військовослужбовців, які не отримали під час служби необхідного рівня підготовки, зараховують у територіальний резерв. Резервістів територіального резерву можуть використовувати для комплектування бойових військових частин за рішенням військового комісара", - йдеться у повідомленні.

Також у Мінобороні повідомили, що станом на сьогодні у Збройних Силах України - понад 85 тисяч резервістів. За попереднім опитуванням, 80% із них готові будь-якої миті стати на захист Батьківщини та прибути за викликом до військових частин.

"За бажанням, резервісти можуть укладати контракти на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині", - додали в Міноборони.

Довідка: Зараз в Україні близько 85 тисяч резервістів. Це люди, які вже відслужили один рік за мобілізацією, брали участь в АТО, і тепер їх запрошують на військові збори для підтримання рівня фахової підготовки та підвищення бойового вишколу. За попереднім опитуванням серед резервістів, 80% готові будь-якої миті стати на захист Батьківщини та прибути за викликом до військових частин.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада