10 запитань про є-бабусю

Щось не так з ідеєю подарувати кожному українцю 60+ смартфон від держави

Валентина Емінова
Головний редактор
10 запитань про є-бабусю…

Фонтан щедрих подарунків та обіцянок продовжується. Після тисячі за подвійну вакцинацію президент пообіцяв іпотеку під 5% і підняти зарплати військовим. Тепер згадав про пенсіонерів, які не мають смартфон і не можуть підключитися до "Дії" щоби скористатися є-підтримкою. Зеленський заявив, що всі вакциновані від коронавірусу українці віком від 60 років отримають від держави безкоштовний смартфон в рамках нової державної програми, що стартує вже у квітні 2022 року. 

"Переваги цифрової держави мають бути доступні усім, незалежно від віку. Тож незабаром усі громадяни України старші 60 років отримають від держави безкоштовний і водночас якісний, сучасний, швидкий смартфон... Це – наша мрія, і це вже реальність. Це шлях до головної нашої мети – доступ до інтернету для всіх громадян України", – сказав він.

Щоправда, питань до цієї заяви дуже багато і більшість з них не дуже приємні.

  1. Обговорюючи цю тему, складно не скотитися в махровий ейджизм, але насправді – скільки вакцинованих людей пенсійного віку, якім потрібен смартфон, його не мають? Чи справді це саме той вид адресної допомоги, який потрібно запроваджувати саме зараз. В умовах постійних дистанційок може краще кожного учня забезпечити власним ноутбуком?
  2. В кого держава закуповуватиме ці смартфони? За яку ціну? Найдешевший коштує близько двох тисяч гривень, але це все одно немало і при цьому скільки він прослужить і на що згодиться?
  3. Чи закуповуватиме держава одразу і номери в якогось конкретного оператора? А в якого? Чи не захлинуться тепер оператори мобільного зв’язку у хвилі замовлень і запитів як перед цим книжкові магазини? Варто не забувати, що колапс в роботі операторів мобільного зв’язку може мати набагато більш негативні наслідки, ніж колапс кількох книгарень, коли покупці просто чекали на передплачене замовлення більше 20 днів.
  4. Якщо держава не видаватиме смартфон вже з sim-карткою, то де гарантія, що літня людина сама з цим розбереться? І хто вчитиме літніх людей, які дійсно зацікавляться, користуватися смартфоном, мобільним інтернетом і безкінечно висітиме на гарячій лінії, відповідаючи на всі їхні питання? Тим, хто вважає, що онуки допоможуть чи вони самі швиденько розберуться, можна порадити завітати до центру обслуговування будь-якого оператора мобільного зв’язку і подивитися, скільки пенсіонерів стоять у черзі до оператора, щоби він їм просто поповнив рахунок через термінал, бо самі не вміють.
  5. Як ці державні смартфони будуть захищені від перепродажу і передачі третім особам?
  6. Гроші на поповнення рахунку теж держава видаватиме? Це близько сотні на місяць як мінімум, для деяких пенсіонерів це задорого.
  7. Чому президент взагалі вирішив, що має право робити такі подарунки з державного бюджету? Якщо хочеться чимось порадувати, наприклад, пенсіонерів, то справедливіше використовувати свої власні гроші. Як це робить, наприклад, Корогодський з його фондом "Життєлюб".
  8. Чи не робиться це виключно для того, щоби залучити якомога більше вдячних за подарунки виборців в "Дію", з прицілом не тільки на опитування, а і на подальше електронне голосування на парламентських і президентських виборах?
  9. Чи не робиться це для того, щоби дати можливість голосувати на виборах всім мешканцям тимчасово окупованих територій, які мають паспорт
  10. Чи розуміє президент, що всі ці люди можуть виявитися невдячними і проголосувати не за нього?

Читайте також: Голос за харчі: Що не так з ідеєю продуктових талонів у "Дії"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme