"Скіфське золото" має бути повернуто в Україну, - Мін'юст

А кримські музеї не мають на нього ніяких прав
Depo.Влада
3 жовтня 2016 18:46
ФОТО: depo.ua

Кримські музеї 5 жовтня на судовому засіданні окружного суду Амстердаму відстоюватимуть своє право на повернення експонатів, наданих ними на виставку скіфського золота. Але рішення має бути не на їхню користь. На цьому наголосив заступник міністра юстиції України Антон Янчук, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Кримські музеї вимагають повернення своїх експонатів собі, базуючись на договорі, укладеному ними з Музеєм Алларда Пірсона. Україна ж вимагає повернення цих цінностей на контрольовану нею територію як власник. Держава Україна як власник має переважне право на реалізацію своїх повноважень порівняно з кримськими музеями, які не є власником, яким колись було надане право оперативного управління відповідними музейними цінностями. По-друге, права управління цим музеям були скасовані. І на сьогодні, відповідно до законодавства України, вони не мають правової підстави управляти цими цінностями", - сказав Янчук.

Тому, за його словами, в суто правовій площині цей спір не є надзвичайно складним.

"І держава Україна вважає, що її позиція є правильною і сильною, тому розраховує, що рішення за результатами слухань у справі буде винесено на її користь", - наголосив він.

Однак, додав заступник міністра юстиції, поряд з правововою площиною спору існує політична й  інформаційна, "в якій сторона кримських музеїв і РФ вживає певних заходів для створення відповідних інформаційних приводів, тем і певної дезорієнтації учасників процесу".

"Тому важливо, щоб інформагенства, наші партнери розуміли суть справи, відрізняли правову площину від інформаційної та політичної", - зазначив Янчук.

Нагадаємо, що в Нідерландах під впливом Росії блокують участь України в цьому судовому процесі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада