"Священних корів бути не може": Луценко пояснив причини обшуку в НАБУ

Генпрокуратура обшукує Національне антикорупційне бюро через незаконне прослуховування громадянина, який не фігурує у кримінальному провадженні
Depo.Влада
5 серпня 2016 15:50
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, передає depo.ua.

За його словами, обшук проводиться на підставі ухвали Печерського райсуду Києва.

"Я не збираюся підлаштовуватися під вимоги громадських активістів, борців з корупцією, кого можна обшуковувати, а кого не можна...Нетоторканих немає. Закон один для всіх...Є порушення конституційних прав громадянина, який не є фігурантом справи. Хтось за це має відповісти, причому йдеться, скоріше за все, про дисциплінарну відповідальність, не про кримінальну. Але недоторканих для перевірки органів в цій країні бути не може, якщо ми думаємо про демократію і законність...Священних корів, правоохоронних органів над законом бути не може", - заявив Луценко. 

Він також зазначив, що напередодні повідомляв НАБУ про підготовку візиту слідчих Генпрокуратури.

"Ще вчора ввечері я особисто зв'язався з керівником НАБУ (Артемом Ситником - ред.) і попередив його про ці дії, бо розглядаю спільну діяльність з керівництво НАБУ, як союзницьку роботу по недопущенню порушень закону, будь-ким, в тому числі працівниками будь-якого правоохоронного органу. Я зробив цей дзвінок і розраховував на об'єктивну співпрацю керівництва НАБУ із слідством", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, що сьогодні ГПУ провела обшуки в будівлі НАБУ на підставі ухвали суду. У бюро стверджують, що слідчі не вилучили жодних документів, однак у ГПУ запевнили, що "провели виїмку документів"

Читайте також: Кого з НАБУ посадить Луценко

Більше новин про політичне життя України читайте на