ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

НАБУ: Генпрокуратура провела обшуки за ухвалою суду, але документи не вилучала

Генеральна прокуратура України провела обшуки в будівлі Національного антикорупційного бюро на підставі ухвали суду
Depo.Влада
5 серпня 2016 14:29
ФОТО: depo.ua

При цьому документи не вилучалися, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу бюро.

"До будівлі Національного антикорупційного бюро, що на вул. В. Сурикова, 3, м. Київ, прибула слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури України з наміром провести обшук. Групу очолює заступник начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки - начальник управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури Дмитро Сус. На підтвердження законності своїх дій співробітники ГПУ пред'явили ухвалу суду", - розповіли в бюро.

Підставою для обшуку в ухвалі суду вказано розслідування кримінального провадження від 22 квітня 2016 року за фактом незаконного прослуховування співробітниками НАБУ телефонних розмов фігурантів одного з кримінальних проваджень.

"Представникам ГПУ було пред’явлено документи, які підтверджують законність дій НАБУ, та роз’яснено, що згідно з чинним законодавством НАБУ не має повноважень для здійснення автономного прослуховування і користується потужностями СБУ, відтак факти, наведені як підстави для обшуку, рівно як і відомості, внесені до ЄРДР в рамках даного провадження, не відповідають дійсності", - зазначили в НАБУ

Директор бюро Артем Ситник розповів подробиці цієї кримінальної справи.

"Показово, що дане провадження було розпочато у квітні, одразу після того, як НАБУ ініціювало активне обговорення у публічній площині питання про надання Бюро прав для автономного прослуховування. Три місяці справа "пролежала на полиці", і тепер, коли відповідний законопроект підготовлено, погоджено та винесено на розгляд Верховної Ради, слідчі прийшли до Національного бюро з обшуком. І ще один цікавий момент – стаття, за якою кваліфіковане дане кримінальне провадження, не відноситься до компетенції підрозділу, очолюваного паном Сусом", - зауважив Ситник.

Станом на 14:00 5 серпня документи не вилучалися, зазначили в НАБУ.

На час проведення обшуку з метою уникнення можливих провокацій для забезпечення правопорядку у будівлі задіяли групу спецназу НАБУ. Інформація, поширена у деяких ЗМІ, що на території НАБУ нібито перебуває спецпідрозділ СБУ "Альфа", не відповідає дійсності, стверджують у бюро.

Нагадаємо, що слідчі ГПУ, за даними ЗМІ, нагрянули до  НАБУ годину тому

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада