"Батько" польських реформ: Війна – хороший привід оновити країну

Ситуація в зоні АТО є гарним приводом провести реформи, і для зупинення агресорів необхідно зробити так, щоб воювати було для них ризиковано
Depo.Влада
6 квітня 2015 23:03
ФОТО: depo.ua

Про це заявив польський реформатор, колишній віце-прем'єр-міністр Лєшек Бальцерович в інтерв'ю "Першому Національному", передає depo.ua з посиланням на

"Війна - це завжди погано, але це хороший привід, щоб провести реформи. Щоб зміцнити Україну, ви повинні впроваджуватися реформи, тоді економіка почне працювати, а це необхідно для підвищення рівня життя людей і фінансування армії. Аби зупинити агресію, необхідно зробити так, щоб для них було ризиковано воювати. Крім того, дуже важлива реакція Заходу. Якщо Україна робитиме те, що потрібно, і не буде поводити себе як греки, тим більше буде до неї симпатій. Чим успішнішою буде Україна, тим більшу підтримку отримає від Заходу", - підкреслив екс-віце-прем'єр Польщі.

Також Бальцерович назвав формулу українського економічного підйому, наголосивши, що, на його думку, першим кроком має бути приватизація системотворчих держпідприємств.

"Головна проблема, яку потрібно вирішити - це досягти економічного зростання, бо воно найбільш важливе для рівня життя людей, для фінансування армії. Одним із перших кроків у цьому напрямку, на мою думку, має стати приватизація системотворчих державних підприємств. Треба скоротити вплив держави та кількість чиновників так, щоб у рамках правової держави люди могли розвивати свої ініціативи", - заявив Бальцерович.

Він додав, що потрібно віддати державні підприємства у приватні руки, але водночас створити конкурентне середовище.

"Для цього вам необхідно провести демонополізацію та лібералізацію зовнішньої торгівлі. Також варто стежити за реалізацією угоди з Міжнародним валютним фондом, бо там прописані саме ті заходи, яких Україна потребує найбільше. Без втілення цієї угоди у вашої країни банально не буде грошей, тож вам критично необхідне фінансування. А без грошей не буде стабілізації", - порадив польський реформатор.