Тимошенко зриває другий тур виборів мера Вінниці

Через дії штабу кандидата від "Батьківщини" Людмили Щербаківської другий тур виборів мера Вінниці опинився на межі зриву
Depo.Влада
8 листопада 2015 13:21
ФОТО: depo.ua
Тимошенко зриває другий тур виборів мера Вінниці
Тимошенко зриває другий тур виборів мера Вінниці

Ситуація з виборами міського голови Вінниці зависла в повітрі за тиждень до голосування та й сама можливість проведення виборів опинилася під великим питанням. Причина цього - дії штабу кандидатки від "Батьківщини".

Нагадаємо, в першому турі виборів мера висуванець партії "Вінницька європейська стратегія" Сергій Моргунов не дотягнув до перемоги лише 2%, набравши 48,2% голосів. На другому місці представник "Батьківщини" Людмила Щербаківська зі значно більш скоромним результатом - 13,6%. Таким чином другий тур перетворюється швидше на формальність, адже шанси Щербаківської "посунути" фаворита Моргунова лише математичні. Не можуть цього не розуміти і в штабі "Батьківщини".

Але, замість того, аби спробувати вичавити максимум у чесній політичній боротьбі, в "Батьківщині" вирішили або ж свідомо зривати проведення виборів, діючи за принципом "ні собі, ні людям", або банально "забили" на вибори, що за великим рахунком одне й те ж.

Як відомо, закон вимагає, що на другий тур мерських виборів штаб кожного з кандидатів делегує по вісім своїх представників до окружних виборчих комісій. В штабі Щербаковської вирішили цим своїм обов'язком знехтувати. Мало того, що списки членів ОВК від "Батьківщини" були подані невчасно, документи виявилися такими, які тервиборчком просто не міг прийняти.

Як зазначив голова ТВК Дмитро Шевчук, з 1127 заяв на роботу в ОВК, які нібито подав штаб Щербаковської, при перерахунку налічили лише 848. "279 заяв просто були написані від фонаря", - пояснив Шевчук. Більше того, в ТВК заявляють і про інші чисельні порушення в оформленні документів.

В "Батьківщині" виправдовуються тим, що в їхньому офісі з незрозумілих причин зникло світло у вечір напередодні подання документів, але чомусь не згадують, що штаб мав більше тижня аби підготувати документи належним чином, але чомусь цього не зробив.

Як результат - другий тур у Вінниці на межі зриву. Голова Вінницької ТВК, звісно, обіцяє зробити усе можливе аби вибори відбулися, але досить складно собі уявити, як йому це вдасться за відсутності зустрічного бажання у "Батьківщині".

В той же час вінницьку "Батьківщину" наразі більше хвилює не другий тур виборів мера, а власні внутрішньопартійні розбірки. На виборах до Облради кандидатка Ганна Давиденко відсуджує прохідні місця у списку "Батьківщини" у однопартійця Ігоря Вернигора, мовляв "справа не в мандаті, а в справедливості, за яку варто боротися". Невже в "Батьківщині" всі настільки зосереджені на внутрішній гризні, що готові залишити Вінницю без законно обраного мера.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада.