ЗМІ: Україна може заборонити Росії експлуатувати літаки "Руслан"

Росія зіткнулася з труднощами в експлуатації українських вантажних комерційних літаків Ан-124 "Руслан"
Depo.Гроші
28 липня 2016 06:40
ФОТО: depo.ua
ЗМІ: Україна може заборонити Росії експлуатувати літаки "Руслан"
ЗМІ: Україна може заборонити Росії експлуатувати літаки "Руслан"

На Росії намагаються налагодити техобслуговування повітряних суден в обхід українського розробника ДП "Антонов", передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Джерела видання стверджують, що стежити за експлуатацією літаків пропонується російському ВАТ "Авіаційний комплекс імені Іллюшина".

Зараз експлуатант може проводити лише періодичне техобслуговування літаків, а серйозні форми - тільки український виробник. Через кожні 4 тис. льотних годин виробник повинен виконувати процедуру продовження ресурсу. Якщо не передати функції супроводу експлуатації Ан-124 російським структурам, може зірватися подальша експлуатація декількох літаків, всього їх на Росії більше сорока.

Джерела видання, знайомі з ситуацією, відзначають, що методологією огляду літака і повною документацією володіє тільки розробник. При внесенні змін російською стороною українська матиме право обмежити експлуатацію цих судів за межами Росії, де ці літаки в основному і працюють.

Виконавчий директор російського агентства "Авіапорт" Олег Пантелєєв відзначає, що в останні роки гострота проблем навколо "Русланів" постійно росла і "сьогодні немає ніяких підстав вважати, що вона може бути вирішена переговорами з українською стороною".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.