ЗМІ: Полторак і Аваков засекретили, кому і за скільки грошей роздали іменну зброю (ДОКУМЕНТИ)

У Міністерстві внутрішніх справ та Міністерстві оборони України відмовляються називати прізвища громадян, які отримали нагородну зброю і вказувати скільки одиниць нагородної зброї, яких саме і на яку суму чинні глави відомств роздали своїми наказами
Depo.Гроші
15 березня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua

Це випливає з відповідей силових міністерств на інформаційні запити "Українських новин", передає depo.ua.

Раніше МВС, а потім і Міноборони відмовилися називати прізвища службовців, а також політиків і інших сторонніх осіб, які отримали від міністрів нагородну зброю в наприкінці 2015 - початку 2016 року. В обох відомствах вважали, що інформація про отримання з держбюджету благ у вигляді нагородної зброї, всупереч нормам закону "Про доступ до публічної інформації" є секретною через наявність в ній "персональних даних".

Відтак журналісти відправили в обидва відомства схожі за змістом запити: у міністрів поцікавилися, скільки коштів з держбюджету було витрачено на придбання нагородної зброї, а також, скільки одиниць і якого саме зброї було роздано в рамках підписаних міністрами наказів. Фактично йшлося про використання міністрами бюджетних коштів - інформацію, обмежувати доступ до якої суворо заборонено законом.

ЗМІ: Полторак і Аваков засекретили, кому і  за скільки грошей роздали іменну зброю (ДОКУМЕНТИ) - фото 1

Проте, за даними видання, у Авакова і Півторака вважають навіть статистику про роздачу міністрами холодної та вогнепальної нагородної зброї "державною таємницею".

З МВС надіслали відписку, що вичерпну відповідь на поставлені питання було надано ще на попередній запит.

ЗМІ: Полторак і Аваков засекретили, кому і  за скільки грошей роздали іменну зброю (ДОКУМЕНТИ) - фото 2

Міністерство оборони України взагалі у встановлені законом терміни на журналістський запит не відповіло.

Видання зазначає, що в ЗМІ просочуються копії наказів міністрів внутрішніх справ і оборони, згідно з якими самі Аваков і Полторак, величезна кількість народних депутатів, членів уряду, а також просто родичів і однокласників міністрів стали в наприкінці 2015 - початку 2016 років володарями нагородного вогнепальної зброї.

У лютому нинішнього року вибухнув скандал, коли стало відомо про вручення Міністерством оборони України нагородної зброї прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку, міністру юстиції Павлу Петренко, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, секретарю РНБО Олександру Турчинову, низці народних депутатів а також самому міністру оборони. Трохи раніше Арсен Аваков потрапив в скандал з врученням нагородного бойового пістолета одіозному керівнику департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Іллі Ківі.

Нагадаємо, що на початку березня  суд зобов'язав МВС розповісти про власників іменної зброї.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші