Суд зобов'язав МВС розповісти про власників іменної зброї

Київський апеляційний суд задовольнив позов громадянина України Олексія Святогора до МВС, зобов'язавши відкрити реєстр з відомостями про нагородження громадян України короткоствольною вогнепальною зброєю

Відповідний вердикт внесений до Єдиного державного реєстру судових рішень, повідомляє depo.ua.

Своїм рішенням суд зобов'язав МВС надати дані про те, хто був нагороджений вогнепальною зброєю, а також вказати підстави для нагородження і вид зброї (тип, марка, калібр).

"Зацікавився я у Міністерства внутрішніх справ України реєстром (переліком) розданого нагородної зброї з описом вмісту списку щасливчиків і обставин нагородження. МВС відмовило, я оскаржив відмову в суд," програв "суд місцевої інстанції, але домігся перемоги в суді апеляційної інстанції. Реєстр нагороджених треба відкрити ", - заявив Святогор.

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо, що Міністр оборони України Степан Полторак нагородив зброєю главу уряду Арсенія Яценюка, кількох міністрів, секретаря РНБО і кількох народних депутатів.

Так, Яценюка зброєю нагородили в травні 2015 року "за видатні заслуги у забезпеченні обороноздатності країни, зміцненні нацбезпеки, зразкове виконання службового обов'язку та виявлені високий професіоналізм, честь і доблесть". Главі Кабміну подарували пістолет-кулемет "Томпсон" зразка 1928 року, який був популярний серед гангстерів.

Глава Мін'юсту Павло Петренко і керівник МВС Арсен Аваков також отримали нагродное зброю - "Кольти" М1911, а секретар РНБО Олександр Турчинов отримав пістолет "Маузер".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя