Позичальникам дозволять погашати валютні кредити за старим курсом - ЗМІ

Нацбанк погодив з банкірами і валютними позичальниками умови реструктуризації валютних кредитів - реструктуризація проводитиметься за офіційним курсом на 1 січня 2014 року (7,9903 грн/дол.)

Позичальникам дозволять погашати валютні…

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного банку України, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Національний банк України погодив з банками - найбільшими кредиторами по іпотеці та об'єднаннями валютних позичальників текст меморандуму, який передбачає реструктуризацію валютних кредитів у гривню за курсом на день реструктуризації і прощення курсової різниці за 2014 рік пропорційно погашенню кредиту.

Реструктуризація проводитиметься за іпотечними валютними кредитами із залишком основної суми боргу не вище 2,5 млн грн за офіційним курсом на 1 січня 2014 року (7,9903 грн/дол.).

Меморандум передбачає заборону на підвищення процентної ставки по реструктуризованій частині кредиту протягом трьох років з моменту реструктуризації, списання нарахованих на момент реструктуризації штрафних санкцій та заміну за заявою позичальника ануїтетної форми погашення кредиту на класичну.

Крім цього, відповідальність позичальника за кредитом обмежується предметом іпотеки і забороняється відступлення права вимоги іншим фінустановам без попередньої пропозиції позичальникові погасити кредит за ціною поступки права вимоги.

Також меморандум передбачає створення спецкомісії при Нацбанку для контролю його виконання та затвердження правил проведення реструктуризації постановою НБУ.

Меморандум набере чинності з моменту вступу в дію відповідних змін до Податкового кодексу, текст меморандуму після його підписання буде опублікований на сайті НБУ.

Нагадаємо, що національна валюта України з початку цього року за офіційним курсом знецінилася щодо долара США майже в 2 рази, що значно ускладнює обслуговування валютних кредитів позичальникам, які отримують доходи у гривні, і призводить до збитків банків від зростання прострочених кредитів і сформованих за ним резервів.

Перші мітинги під Нацбанком з вимогою переконвертувати кредити в гривню, пройшли в середині листопада.

16 грудня близько двохсот осіб прийшли під Кабінет Міністрів з вимогою змінити курсову політику Національного банку України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme