За три роки Україна зекономила $450 млн, купуючи газ із Європи

З 2014 року Україна зекономила $ 450 млн на закупівлю газу у європейських постачальників, навіть з урахуванням знижок "Газпрому"
Depo.Гроші
25 серпня 2016 16:53
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє НАК "Нафтогаз України" на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"З 2014 року Україна зекономила $450 млн на закупівлі газу у європейських постачальників, навіть з урахуванням всіх ситуативних знижок, які нам був змушений давати ПАТ Газпром", - сказано в повідомленні.

Якщо порівняти фактично сплачену суму і суму, яку Україна повинна заплатити Газпрому за ті ж обсяги за ціною в контракті, то ми заощадили вже близько $5 млрд, відзначають в Нафтогазі.

"А якщо не забути ще про астрономічні суми за "бери або плати", які ми зараз відбиваємо в суді, то сума в потенційному ціннику з півночі вже на $44 млрд перевищує те, що ми заплатили за останні 2,5 року", - додали в НАК.

Нагадаємо, директор з розвитку бізнесу Нафтогазу Юрій Вітренко заявляв, що ціна на газ від постачальників з Європи на кордоні України знизилася до рівня, який на даний момент нижче ціни на російський газ.

В кінці минулого тижня на біржах в країнах ЄС можна було купити газ по $128-135 / тис. кубометрів, тоді як в червні-липні котирування перевищували $165-170.

Нагадаємо, міністр енерегетики Ігор Насалик заявив, що Україна планує повністю відмовитися від імпорту газу через 4,5 років.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші