Насалик: Ми станемо енергонезалежними за чотири роки

Україна планує повністю відмовитися від імпорту газу через 4,5 років
Depo.Влада
24 серпня 2016 20:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик у прямому ефірі "112 каналу", передає depo.ua.

За словами Насалика, минулоріч Україна не закупила у Росії жодного кубометра газу, жодного кіловата енергії, жодного кілограма вугілля.

"Сьогодні ми енергетично незалежними від Російської Федерації, хоча 24 роки були залежні на 90%", - зазначив міністр.

Він зауважив, що Україна щорічно витрачає на "обігрів повітря" до 11,5 млрд кубометрів газу, однак за рахунок заходів енергоефективності можна зберігати 40 і вище відсотків енергоносіїв.

Також Насалик додав, що Україна змушена переплачувати за газ, щоб бути в цьому питанні незалежною від Росії.

"Ми платимо дорожче, оскільки ми платимо за транзит і по території України, і по території Європи, тому на сьогоднішній день ця ціна становить 185 доларів за кубометр. За прямим контрактом з Росією ця ціна б становила 140 доларів", - зазначив Насалик, назвавши цю різницю ціною "незалежності України" від російського палива.
За словами Насалика, затверджена програма "Крива незалежності" має на увазі зростання власного видобутку газу і заходи підвищення енергозбереження та енергоефективності.

Нагадаємо, російський "Газпром" стурбований рівнем закачування Україною газу в підземні сховища (ПСГ), і переживає, що у разі холодної зими Україна може не забезпечити транзит газу в Європу.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада