Яценюк зобов'язав постачальників газу створити страховий запас

Кабінет міністрів зобов'язав постачальників природного газу створити страховий запас в обсязі місячного споживання
Depo.Гроші
8 жовтня 2015 18:57
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення закріплено в урядовій постанові від 30 вересня 2015 року, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Створення страхового запасу, як зазначається в документі, здійснюється шляхом закачування природного газу постачальника в підземні сховища "Укртрансгазу".

"Оператор газотранспортної системи не приймає номінації (заявки) на поставку природного газу від постачальника в разі невідповідності обсягів постачання газу обсягам наявного у постачальника страхового запасу", - наголошується в постанові.

Також у документі зазначається, що постачальники мають право реалізовувати природний газ лише за наявності у них страхового запасу в місячному обсязі споживання.

У разі використання постачальником частини страхового запасу він, як зазначається в урядовій постанові, зобов'язаний в разі виникнення негативного дисбалансу відновити упродовж місяця використані обсяги страхового запасу.

Облік страхового запасу постачальника ведеться оператором газосховища.

"У разі виникнення ситуацій щодо обмеження або припинення надходжень природного газу в Україну постачальник має право (згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України) використовувати страховий запас для забезпечення поставок газу споживачам", - наголошується в документі.

Норма починає діяти для постачальників, які мають власний видобуток, з 1 січня 2016 року. Для всіх інших – з моменту набрання постановою чинності.

Більше новин економіки читайте на Гроші.depo.ua