Яресько запевняє, що для підвищення соцстандартів не друкуватимуть гроші

Підвищення соціальних стандартів узгоджено з МВФ і не вплине на реалізацію чотирирічної програми фінансування EFF
Depo.Гроші
31 серпня 2015 20:21
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу заявила міністр фінансів Наталія Яресько, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Кабміну.

"Все узгоджено з Міжнародним валютним фондом", - сказала вона.

Міністр фінансів України наголосила, що за останніми даними, зафіксовано зменшення темпів інфляції, уповільнення темпів падіння економіки, збереження стабільного курсу валюти протягом півроку, підвищення резервів Нацбанку та більш оптимістичні показники виконання державного та місцевих бюджетів, ніж планувалося.

Крім того, вперше за останні кілька років уряд повністю та вчасно фінансує всі заплановані державні видатки. Вона також наголосила на успішній співпраці з МВФ, що забезпечила нашу країну фінансовою підтримкою в обсязі 17,5 млрд дол., з яких отримано вже 6,7 млрд дол.

Яресько підкреслила, що уряд дотримувався жорсткої фіскальної політики. За її словами, внаслідок запровадження електронної системи адміністрування ПДВ у липні зменшено рівень махінацій та збільшено надходження до бюджету до 2 млрд грн.

Крім того, як наголосила міністр, важливим кроком стало досягнення домовленості з комерційними кредиторами щодо реструктуризації державного гарантованого боргу, що дасть можливість заощадити 8 млрд. дол. чи близько 80 млрд. грн. протягом наступних років.

"Таким чином, наприкінці серпня ми склали всі пазли, що ситуація в економіці стабілізувалася, а позитивні тенденції у виконанні бюджету не є випадковістю. Ми прийняли рішення, що додатковий ресурс, який зміг отримати уряд завдяки своїй консервативній політиці протягом цього року, ми спрямуємо на прискорення підвищення соціальних видатків", - наголосила Яресько.

За словами міністра, фінансові ресурси для підвищення будуть виключно неемісійними.

"Ми дуже обережно ставимося до відновлення економічної стабільності й не хотіли робити жодних кроків, доки не мали впевненості, що ми дійсно маємо неемісійний ресурс для підвищення соціальних стандартів", - підкреслила вона.

Також глава Мінфіну зазначила, що перевищення планового показника надходжень до держбюджету, узгодженого з МВФ, наразі становить 19 мільярдів гривень. При цьому система електронного адміністрування ПДВ вже дозволяє залучати додатково 1,5-2 мільярди гривень щомісяця.

Нагадаємо, уряд ініціював підвищення з 1 вересня мінімальних зарплат і пенсій в Україні і передав до парламенту відповідні зміни в державний бюджет для подальшого затвердження.

Зокрема, мінімальна заробітна плата буде підвищена до 1378 гривень, а мінімальна пенсія - до 1074 гривень.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua