Вперше за 40 років на Львівщині дало газ нове родовище

До газотранспортної системи України почало надходити паливо, видобуте з "мезозойського" родовища, відкритого на Львівщині
Depo.Гроші
16 квітня 2015 08:33
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Львівщина повертає собі реноме газовидобувного регіону. Після знаменитої Дашави, яку нещадно викачали на потреби СРСР, тут не вдавалось знайти значних покладів газу. І ось після 40 років пошуку зусилля учених увінчалось успіхом: неподалік від Дашави відкрито Крехівське родовище. Як стверджують геологи - це одне із найбільших покладів блакитного палива "закладеного" ще у мезозойську еру. Це відкриває можливість серйозного видобутку газу", - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Розробку родовища здійснювало ТОВ «Західнадрасервіс», вклавши у справу понад 50 мільйонів гривень. Окупити затрати інвестори планують протягом п'яти років, видобуваючи щодоби понад 20 тисяч кубометрів газу.

Паливо буде продаватися виключно промисловим споживачам по 7 тисяч гривень за кубометр. Це на дві тисячі гривень дешевше, ніж російський газ.

За попередніми оцінками експертів, родовище може містити близько 150 мільйонів кубометрів газу, що дозволить експлуатувати його щонайменше 10 років. Проте цим видобуток "львівського" газу не обмежиться. До кінця року інвестори планують пробурити на цій же площі ще дві свердловини.

А в 2016-му у програму буде включено і газоносні площі сусідньої Івано-Франківської області.