Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує створити фонд відновлення Донбасу. При цьому він категорично виключив легалізацію самопроголошених «Луганської і Донецької народних республік»
Depo.Гроші
17 вересня 2014 13:05
ФОТО: depo.ua
Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду
Відновлювати Донбас будуть зі спеціально створеного фонду

Про це він заявив сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів України, передає ДеПо з посиланням на «РБК-Україна».

«Норма закону про те, що уряд зобов'язаний фінансувати відновлення тих територій Донецької і Луганської областей, які контролюються російськими терористами, і не має права скорочувати витрати на відновлення, навіть якщо скорочуються витрати по інших регіонах, мною розуміється таким чином: я дав доручення Міністерству фінансів підготувати відповідний проект закону про створення спеціального фонду відновлення окремих територій Донбасу, який повинен наповнюватися з пожертвуваннь і фінансування від українських олігархів, міжнародної донорської допомоги - і у нас буде проведена відповідна донорська конференція», - заявив Яценюк.

В той же час, за його словами, Кабінет Міністрів почне фінансувати Донбас з державного бюджету, коли регіон повернеться під контроль України.

Яценюк також зазначив, що щоденні втрати України від бойових дій на Донбасі складають близько 80 млн грн. і країна потребує установлення миру.

«Мир потрібний українцям. Занадто дорого нам коштує війна: те, що безцінно - це людське життя. Дуже багато українців, захищаючи сьогодні державу, загинуло... Через російських бандитів загинуло багато мирних жителів, тому ціна занадто висока. Щодня війни нам коштує 80 мільйонів гривень, тому в Україні потрібно встановити мир», - підкреслив прем'єр.

Він знову заявив, що були два варіанти розвитку подій: «поганий і дуже поганий, і обраний поганий варіант».

Ми зараз повинні прийняти рішення, як з цим жити... чи виступаємо ми за мир? Категорично «Так», - сказав прем'єр, додавши при цьому, що мир потрібний не за всяку ціну.

«При цьому Яценюк виключив легалізацію самопроголошених «Луганської і Донецької народних республік».

«Легалізувати «ДНР» і так званих терористів «ДНР» і «ЛНР» ніхто не дасть. Принаймні це моя політична позиція. Ми за це боролися», - сказав Яценюк.

Як повідомляв ДеПо, збитки України від конфлікту на Донбасі на сьогодні складають не менше 12 млрд грн. При цьому Яценюк раніше заявляв про $8 млрд. збитку від війни на Сході України.