Питання ціни: Україна все-таки купить у Росії вугілля

Державна енергогенеруюча компанія «Центренерго» закупить до кінця 2014 року 509 тис. тонн російського вугілля по 80 дол. за тонну для потреб трьох своїх теплоелектростанцій
Depo.Гроші
13 листопада 2014 20:53
ФОТО: depo.ua
Питання ціни: Україна все-таки купить у Росії вугілля
Питання ціни: Україна все-таки купить у Росії вугілля

Про це йдеться в повідомленні компанії, передає ДеПо з посиланням на УНІАН.

Як відзначають в «Центренерго», виконуючи розпорядження уряду щодо диверсифікації джерел постачання енергетичного вугілля, компанією було укладено договори до кінця 2014 року на постачання енергетичного вугілля марки «А» і «П» в обсязі 1,079 млн тонн. «Із яких 509 тис. тонн - це вугілля російського походження, 250 тис. тонн з Південно-Африканської Республіки та 320 тисяч тонн - українського походження», - йдеться в повідомленні держкомпанії.

«Вартість українського вугілля, згідно з чинними договорами, становить 850 грн за тонну без ПДВ і витрат на транспортування, російське вугілля коштує 80 доларів за тонну, ціна південно-африканського вугілля становить 86 доларів», - наголошується в повідомленні.

Причому вказується, що з урахуванням витрат на навантаження-розвантаження судна, транспортування та інших витрат вартість вугілля із ПАР становить 110-112 доларів.

«Основними умовами при укладенні договорів на постачання вугілля є ціна з урахуванням параметрів якості та енергетичної цінності вугільної продукції, а також умови постачання і розрахунків», - підкреслюють у компанії.

Також в «Центренерго» повідомили, що робота з пошуку надійних постачальників та укладення відповідних контрактів продовжується з урахуванням мінімізації ризиків, пов'язаних з нестабільним постачанням вугілля.

Україна вперше за тривалий період почала імпорт енергетичного вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована більша частина діючих шахт.

Як повідомляв ДеПо, 3 листопада заступник Продана Юрій Зюков заявляв, що Україна планує купувати вугілля на підконтрольних проросійськими бойовиками шахтах Донецької та Луганської областей і вже ведуться відповідні переговори. Продан ці слова тоді не спростував. Потім міністр енергетики України Юрій Продан заявив, що переговори з терористами із самопроголошених Донецької і Луганської народних республік про постачання вугілля не ведуться. Потім ДП «Донецька залізниця» 3 листопада за результатами тендеру вже уклало угоди на закупівлю вугілля у фірми з Донецька.