Власників депозитів позбавлять субсидій: Нові правила надання держдопомоги

Уряд змінює правила аби максимально скоротити кількість отримувачів державної допомоги. Цього разу Кабмін запровадив нові перевірки громадян, що звертаються за субсидіями. Тепер буде враховуватись, наприклад, чи є у отримувача або членів його сім'ї депозит у банку

Економічний і політичний оглядач
Власників депозитів позбавлять субсидій:…
Фото: УНІАН

 

Нині, нагадаємо, видача житлових субсидій регламентується положенням про порядок їх призначення, затверджений Кабінетом міністрів. Цей порядок неодноразово зазнавав змін, вюбираючи в себе все нові й нові обмеження щодо суб'єктів отримання допомоги.

Хто раніше мав і не мав права на субсидію

На сьогодні коло осіб, які можуть оформити субсидію на оплату комунальних послуг, обмежується власниками або винаймачами житла, де опалювальна площа не перевищує 120 кв. метрів для квартир та 00 кв. метрів - для будинків (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей).

Не дадуть субсидію і у випадку, якщо хтось з членів родини або домогосподарства має у власності авто, мотоцикл, човен або інший транспортний засіб (крім причепу та мопеду), що молодші за п'ять років.

Повз державну допомогу пройдуть й родини, члени яких протягом року до моменту подачі документів придбали щось коштовне: земельну ділянку, квартиру, будинок, будь-який транспортний засіб та навіть будівельні матеріали. В перелік входять і придбані громадянином будь-які товари і послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних) на суму більше 50 тисяч гривень.

Можуть забути про субсидію й мандрівники та заробітчани - ті, хто був за кордоном протягом більше 60 діб сумарно у період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Кому ще відмовлять у субсидії за новими правилами

Днями уряд вніс в перелік приводів для відмови у нарахуванні субсидій ще кілька підстав. На жаль самої урядової постанови щодо відповідних змін у відкритому доступі наразі немає, отже спертися можна лише на офіційні повідомлення та коментарі чиновників. В Кабміні ці заходи назвали "посиленням адресності надання житлових субсидій для соціальної підтримки населення". Як можна зрозуміти з повідомлення на сайті Мінфіну, 14 квітня було прийнято постанову, якою дещо змінено підходи до врахування майнового стану потенційних субсидіантів.

До переліку наведених вище обмежень додадуть факти отримання сторонніх доходів. Моніторитимуть, зокрема, отримання субсидіантами або членами їх родин дивідентів від цінних паперів та банківських депозитів.

Також більш щільно при призначенні та перепризначенні субсидій будуть перевіряти здійснення претендентами на допомогу одноразових вартісних покупок, наявності у них банківських депозитів. Шукатимуть в базах даних факти купівлі іноземної валюти та банківських металів.

Приводом для посилення пильності в призначенні субсидій став висновок, який зробило Міністерство фінансів за результатами перевірки отримувачів субсидій. За даними Мінфіну, минулого року запрацювала так звана система верифікації та моніторингу державних виплат. За 2020-й чиновники за її допомогою перевірили витрату близько 455 млрд грн, в результаті чого було виявлено 2,5 млн підозрілих випадків виплат, і левова частка припадала саме на невідповідності під час верифікації субсидій. Обсяг саме таких випадків сягнув 70% від кількості тих, які Мінфін запропонував перевірити.

У списку найбільш поширених виявились випадки, коли члени родини продовжували користуватись субсидіями після смерті реципіентів допомог. Таких нарахували аж 21 тисячу.

17,5 тисяч випадків стосується виявлення дороговартісних покупок на суму від 50 тисяч гривень.

Ще близько 10 тисяч випадків стосувалися обмежень у володінні автомобілями, яким менше 5 років. І стількох же спіймали на отриманні субсидій за двома різними адресами.

"Для прикладу, маємо ситуацію, коли особа оформила житлову субсидію і буквально через декілька тижнів майже на 1 млн грн купує валюту. Субсидія - це адресна соціальна допомога тим, хто не може, а не тим, хто не хоче сплачувати за комунальні послуги", - коментує ситуацію заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Така велика кількість порушень спонукала уряд більш прискіпливо поставитись до перевірок. Тож в наступну кампанію з призначення субсидій, яка розпочнеться з 1 травня 2021 року, урядові чиновники перевірятимусь претентентів ще більш прискіпливо. Не виключено, що незабаром у моніторинг також потраплять і банківські рахунки українців, до яких влада вже досить довго приглядається.

Читайте також: Маєте борг за комуналку – знімуть гроші з вашого рахунку: Як це нововведення вдарить по людях і банках

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme