Як оформити субсидію 2021: Найдієвіші поради

Початок опалювального сезону – найчастіший привід для того, аби звернутися до відповідного органу, який розподіляє субсидії

Як оформити субсидію 2021: Найдієвіші по…

Depo.ua розкаже про процедуру оформлення субсидії у 2021-му році.

Що таке субсидія

Субсидія – це підтримка держави, яка надається громадянам, які мають у ній необхідність. Субсидії державою надаються у різних галузях: продаж, виробництво, транспортування, експорт. 

Зазвичай субсидії видають з держбюджету, проте інколи допомогу надають і недержавні спеціалізовані фонди.

Субсидія видається безповоротно і безвідплатно. 

У статті піде мова про комунальні субсидії: їх надають громадянам. які не можуть здійснити виплату за комунальні послуги за житло у повному обсязі. Окрім заяви на часткову оплату комунальних платежів, малозабезпечені люди можуть подаватися на встановлення необхідного обладнання, якщо в житлі його немає. 

Для розрахунку субсидії аналізують дані усіх людей, зареєстрованих у помешканні. В Україні з 2019-го діє монетизація субсидій. Тобто, громадяни, яким призначено субсидію, отримують через Ощадбанк певну суму готівкою і сплачують за комунальні послуги самостійно. 

Хто може оформити субсидію і скільки можна отримати від держави 

Після того, як ви зацікавилися програмою державного субсидіювання, постає питання, хто може розраховувати на отримання допомоги у сплаті комуналки. 

Перш за все, право на субсидію мають ті особи, родини, власники домогосподарств, в яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабміном обов'язкового платежу. Якщо квартплата становить понад 15 відсотків від сукупного доходу усіх, хто проживає у квартирі, тоді ви маєте право звертатися по допомогу до держави. 

В інтернеті існує чимало калькуляторів субсидії, які дозволять отримати уявлення про приблизну суму відшкодування від держави саме у вашому випадку. Так само, завдяки калькулятору, ви можете дізнатися, чи маєте право взагалі розраховувати на субсидію. 

Подати документи на субсидію може будь-яких член родини, а інші мешканці житла мають надати згоду на оброку їхніх даних. 

Чи може оформити субсидію не власник квартири або той, хто орендує житло

Закон України говорить про те, що будь-яка людина, яка знаходиться на території нашої держави на законних підставах, може претендувати на субсидію. Це стосується і тих осіб, які не є власниками житла. Проте існує чимало підводних каменів. Той, хто хоче отримати субсидію може і не бути власником житла, проте має бути там зареєстрованим (більш детально читайте у розділі "У яких випадках субсидію не призначать").

Якщо ви орендуєте житло і робити це за офіційним договором, ви також маєте право на отримання субсидії. 

Чи може оформити субсидію студент

Студенти для оформлення субсидії мають досягти 18-річного віку і бути зареєстровані у гуртожитку чи укласти договір на проживання з гуртожитком. До уваги береться фактичний розмір стипендії, у разі її отримання. Якщо студент не отримує стипендію, береться до уваги середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня 2019-го року. 

У яких випадках субсидію не призначать

Якщо маєте сумніви, радимо звернутися до соціального органу вашого району, аби отримати відповідь щодо конкретного випадку. Краще за все написати до органу офіційного листа і отримати таку ж офіційну відповідь. Але існують випадки, у яких субсидію отримати неможливо. 

Серед них:

  • якщо у житловому приміщенні не зареєстровано жодну особу
  • якщо площа опалювання більша за встановлені норми: для квартир – 120 кв. метрів, та будинків – 200 квадратів. Виключення: будинки сімейного типу та притулки
  • якщо член родини, зареєстрований у квартирі, був понад два місяці поспіль за кордоном 
  • якщо член родини або домогосподарства не мав офіційного доходу протягом 6 місяців, або отримував меншу суму за офіційну мінімальну зарплатню. Проте навіть тут є виключення на кшталт позбавлення волі, тяжких життєвих та сімейних обставин, лікування тощо
  • якщо неповнолітні діти зареєстровані у квартирі одні (крім студентів денної форми навчання, яких зареєстровано у гуртожитку)
  • якщо у складі домогосподарства є особа, що має борги та входить до Єдиного реєстру боржників. Також йдеться не тільки про тих, хто не сплатив аліменти, а й боржників з комунальних платежів. Проте навіть у цьому випадку є свої "але". Тому краще за все отримати офіційну відповідь від управління праці й соціального захисту населення за місцем реєстрації
  • якщо зареєстрована у квартирі особа зробила покупку чи отримала послугу на суму 50 тисяч гривень одним платежем 
  • якщо ви купили нову машину і не пройшло 5 років. У випадку з мопедом чи мотоциклом – це правило не діє
  • якщо ви менше ніж рік тому отримали спадщину чи у інший спосіб набули прав на земельну ділянку, будинок, квартиру чи машину
  • якщо ви працездатна особа, але не маєте офіційного доходу і не знаходитися на обліку у Центрі зайнятості. 

Як оформити субсидію онлайн

Отже, якщо ви розумієте, що можете претендувати на субсидію, найпростіший спосіб це зробити – в онлайні. 

Зайдіть на сайт msp.gov.ua – Міністерства соцполітики.

Оберіть розділ Е-Сервіси, де є рубрика "Субсидії".

Тепер ви бачите перед собою три варіанти заповнення реєстрації.

як отримати субсидію

Майте на увазі, якщо маєте електронний підпис чи BankID, ви можете оформити субсидію повністю в електронному вигляді. Якщо у вас є лише електронна пошта, доведеться надати паперові оригінали до органу соцзахисту за місцем реєстрації. 

Згодом вам доведеться заповнити такі документи:

  1. Заява про призначення й надання у грошовій формі через (зазначається відділення банку),
  2. Декларація про доходи й витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії

Після ретельної перевірки зазначених даних, отримаєте листа на e-mail. Ви отримаєте також номер вашого звернення, який потрібно запам'ятати. У разі відсутності у вас BankID та електронного підпису, вас запросять до органу соціального захисту населення за місцем вашої реєстрації. Чекайте на телефонний дзвінок чи листа. 

На сайті subsidii.ioc.gov.ua кожен українець може перевірити, чи нарахували йому субсидію. 

Чи можуть змусити віддавати субсидію у разі представлення неправдивої інформації 

В інтернеті українці пишуть чимало "страшилок" про те, що держава часто змушує українців відшкодовувати неправомірні отримані субсидії. Йдеться про неправдиві дані у декларації. Наприклад, ви купили новеньке авто чи придбали квартиру, але приховали цей факт. Такі випадки трапляються, але кількість отримувачів субсидії росте з кожним роком і органи соцзахисту не мають достатньої кількості персоналу, аби всіх перевірити. Але у разі внесення неправдивої інформації ризик ввіддати субсидію існує. Навіть ту, яку отримували раніше на законних підставах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme