Відсьогодні в Україні знижується тиск на платників податків

В Україні набув чинності закон про зменшення тиску на платників податків
Depo.Гроші
1 вересня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua

Закон передбачає скасування штрафних санкцій за невиконання податкових зобов'язань у разі погашення заборгованості, передає depo.ua з посиланням на прес-службу Держфіскальної служби.

Цей закон передає Міністерству фінансів повноваження із надання узагальнюючих податкових консультацій з обов'язковим їх оприлюдненням на офіційному сайті відомства.

Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як основу для висновків про відносини платника податків із контрагентами у разі, якщо платникові за результатами здавання акту не вручене податкове повідомлення-рішення.

За наявності письмового звернення платника податків, замість документальної невиїзної перевірки може проводитися документальна виїзна перевірка.

Згідно із законом, тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання.

Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua