Вантажообіг морських портів зростає вже три роки

Морські порти України вже третій рік поспіль демонструють збільшення вантажообігу, незважаючи на агресію з боку Російської Федерації в Азовському морі та Керченській протоці

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, інформує Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Як зазначив Лавренюк, за 2016-2019 роки перевалка вантажів у морських портах зростає. Так, у 2017 році вантажообіг у портах України збільшився на 0,6%, у 2018 році – на 2 %, а за 6 місяців 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року цей показник вже досягає +13 %. В 2019 році найкращі показники демонструють морські порти Чорноморськ (121,1 %), Миколаїв (119,5 %), Одеса (112,3 %), Рені (110,6 %), Усть-Дунайськ (218,3 %), Херсон (131,2 %) та Південний (120,3 %)".

За словами заступника міністра задля розвитку морського та річкового транспорту, Міністерством інфраструктури впродовж 2016-2019 років була проведена низка реформ і заходів, а саме:

  • вперше за багато років проводяться днопоглиблювальні роботи в акваторіях морських портів;
  • знижено ставки портових зборів на 20%;
  • створено Морську адміністрацію;
  • реформується система надання адміністративних послуг;
  • реорганізується служба капітанів морських портів;
  • вперше, саме у морських портах, стартують пілотні концесійні проєкти;
  • розпочато реконструкцію дніпровських шлюзів та днопоглиблювальних робіт на річках України;
  • реформується система навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
  • успішно пройдено аудит Міжнародної морської організації (IMO) та Європейського агентства з морської безпеки (EMSA);
  • відновлено контроль над часткою Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство" в статутному капіталі СП "Лотос" у В’єтнамі;
  • відновлено контроль над об’єктами нерухомості у м. Відень, які внесені до статутного капіталу ПАТ "Українське Дунайське пароплавство";
  • оновлено Морську доктрину на період до 2035 року;
  • приєднання України до міжнародних конвенцій та багато іншого.

Лавренюк наголосив, що Міністерство інфраструктури стало першим Міністерством, яке впроваджує пілотні концесійні проекти у морських портах. Так, 14 серпня 2019 року Урядом було схвалено рішення про затвердження умов і початок концесії Херсонського морського порту та Спеціалізованого морського порту "Ольвія". 1 вересня 2019 було підписано накази про оголошення концесійних конкурсів:

"Новообраний президент України Володимир Зеленський підтримує дану ідею і поставив завдання перед урядом і Міністерством інфраструктури провести до 1 січня 2020 року пілотні конкурси з передачі в концесію морських портів "Ольвія" та "Херсон". Ми всі маємо зрозуміти одну річ, що держава не є ефективним менеджером. Держава має виконувати лише регуляторні і контролюючі функції. Тобто всі державні стивідори в апріорі мають бути передані або в концесію, або в оренду. Приватизація – це утопія".

За словами Лавренюка, такі морські порти як Маріуполь і Бердянськ, які зараз у зв’язку із військовою агресією Росії знаходяться у занепаді, необхідно віддавати в оренду або концесію.

Лавренюк також підкреслив, що не менш важливою стала реорганізація служби капітанів морських портів.

Окрім того, за словами заступника міністра, Морська адміністрація зробила ще один дієвий крок у напряму реформування морської галузі – відкриття центрів обслуговування моряків ДП "Моррічсервіс". 30 травня 2019 року в Одесі було відкрито перший центр ДП "Моррічсервіс". На 2019–2020 рр. до відкриття заплановані також центри в Маріуполі та Києві.

За словами Лавренюка, важливим досягненням є також успішне складання Україною двох "міжнародних екзаменів" – аудиту Міжнародної морської організації (IMO) та Європейського агентства з морської безпеки (EMSA): "Команда аудиторів ІМО визнала добрий рівень нормативно-правового регулювання в сфері забезпечення безпеки мореплавства та захисту морського середовища. Україна показала себе як країну-члена ІМО, в якій вживаються всі необхідні заходи з метою досягнення головної мети – стати передовою морською державою. У нас для цього є всі шанси".

Великим здобутком Міністерства інфраструктури Лавренюк назвав відновлення контролю над часткою Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство" (ДСК "ЧМП") в статутному капіталі СП "Лотос" у В’єтнамі.

Окрім того, Чорноморським морським пароплавством вдалось успішно повернути в державну власність 17 об’єктів нерухомості в Одеській області.

Нагадаємо, ДП "Адміністрація морських портів України" та компанія "Кернел" підписали договір про взаємодію, який передбачає інвестиції у розвиток інфраструктури порту Чорноморськ у розмірі понад 3 млрд грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme