В «Укртелекомі» заявили про неможливість працювати в Криму через захоплення офісу

Публічне акціонерне товариство «Укртелеком» більше не має технічної можливості надавати послуги зв'язку абонентам у Криму через протиправні дії щодо його об'єктів на території півострова
Depo.Гроші
10 лютого 2015 14:35
ФОТО: depo.ua
В «Укртелекомі» заявили про неможливість працювати в Криму через захоплення офісу
В «Укртелекомі» заявили про неможливість працювати в Криму через захоплення офісу

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу «Укртелекому».

У компанії пояснили, що сьогодні, близько півночі за київським часом, засоби віддаленого моніторингу мережі ПАТ «Укртелеком» з інтервалом у п'ять хвилин зафіксували фізичне роз'єднання волоконно-оптичного магістрального кабелю одразу за двома напрямками, які пов'язують материкову частину України з Кримом.

«Пошкодження зафіксовані на відстані, яка відповідає найближчому підсилювальному пункту на території Криму. Таким чином, можна стверджувати, що роз'єднання кабелю сталося на території півострова. Цей факт свідчить про навмисне відключеннє волоконно-оптичних ліній на території Криму з метою від'єднання мережі кримської філії ПАТ «Укртелеком» від телекомунікаційної мережі загального користування України», - упевнені в компанії.

В «Укртелекомі» стверджують, що їхніми співробітниками був заблокований доступ в усі офісні та технологічні приміщення кримської філії. На всіх ключових об'єктах підприємства виставлена озброєна охорона, представники якої заявляють про запровадження підприємством «Кримтелеком» тимчасового адміністративного управління кримською філією «Укртелекому».

«ПАТ «Укртелеком» заявляє про те, що такі дії позбавляють зв'язку абонентів «Укртелекому», і розцінює інцидент як навмисну диверсію з боку третіх осіб з метою незаконного захоплення приватної власності», - наголошується в заяві.

У компанії стверджують, що більше не мають технічної можливості здійснювати контроль над своїми об'єктами в Криму і, відповідно, підприємство не може надавати телекомунікаційні послуги на території півострова.

В «Укртелекомі» нагадали, що через захоплення невідомими особами приміщення і телекомунікаційного обладнання у вересні 2014 року ПАТ «Укртелеком» уже зупиняло надання послуг на території Севастополя.

У свою чергу, як передають РІА Новини, міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку Криму Дмитро Полонський сьогодні спростував інформацію про захоплення озброєними людьми кримської філії підприємства.

Як повідомляв depo.ua, за даними окупаційної влади, Крим залишився без телефонного зв'язку орієнтовно з 01:00: були відключені фіксований телефонний зв'язок та Інтернет, перестав працювати мобільний оператор «Трімоб», що належить ПАТ «Укртелеком». До 8 години ранку 10 лютого робота стаціонарного міжміського телефонного зв'язку в Криму була відновлена в повному режимі.

Раніше, 8 грудня, в офісі компанії «Укртелеком» у Сімферополі пройшов обшук.

Перед цим прес-служба так званої прокуратури повідомила про порушення кримінальної справи «за фактом фінансування телефонним оператором українських збройних формувань, визнаних на території Росії екстремістськими».