У Нацкомісії сказали, коли відмовляться від формули "Роттердам +"

У Національній комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) кажуть, що реалізація рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам +" займе деякий час 

Про це повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, інформує Depo.uaз посиланням на "Українські новини".

На її думку, коригувати формулу до запуску конкурентного ринку електроенергії, запланованого на 2019-й рік, немає ні часу, ні сенсу.

"Період проходження одного регуляторного акта в середньому займає три місяці. Ще термін його здійснення. Розуміючи, що у нас залишилося зовсім небагато часу, розробляти нові документи, обговорювати, дискутувати щодо них - це півроку. Який сенс щось розробляти півроку, якщо потім через два місяці воно втратить дію", - заявила Кривенко.

Крім того, вона вважає, що методика "Роттердам+" є об'єктивною, що визнано міжнародними експертами.

"Якщо говорити безпосередньо про існуючу формулу формування оптової ціни електроенергії, то вона дійсно ринкова, на мою думку, вона відповідає всім нормам, правилам в ситуації дефіциту певного енергетичного ресурсу в нашій країні. Індикативне формування складових воно застосовано в дуже багатьох сферах, зокрема у формуванні цін на внутрішньому ринку нафти. Ціни на нафту також формуються індикативно відповідно до світових котирувань. Так само формуються ціни на газ на сьогодні. Так само формуються, до речі, ціни на уранове паливо, яке застосовується у нас при формуванні тарифу на виробництво електричної енергії для Енергоатому. У всіх випадках діє принцип імпортного паритету. Ми отримали з цього приводу висновки дуже авторитетних європейських експертів, які згодом плануємо опублікувати", - зазначила очільниця Нацкомісії.

Нагадаємо, 23 серпня НКРЕКП на відкритому засіданні планує розглянути питання про скасування формули "Роттердам+" у зв'язку з початком дії нового ринку електроенергії.

Довідка: У березні 2016 року НКРЕКП під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію - так звана формула "Роттердам +". Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалося за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу "Роттердам+".

Вовк, у свою чергу, заявляв, що формула "Роттердам+" є адекватною і прозорою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme