В Україні пенсіонерам, які працюють, хочуть урізати пенсії

Кабінет Міністрів України в рамках проведення пенсійної реформи пропонує Верховній Раді внести зміни до пенсійного законодавства
Depo.Гроші
24 лютого 2015 12:41
ФОТО: depo.ua
В Україні пенсіонерам, які працюють, хочуть урізати пенсії
В Україні пенсіонерам, які працюють, хочуть урізати пенсії

Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення» (№2212) Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради ввечері 23 лютого, передає depo.ua.

Зокрема, передбачається: поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок і збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію; поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Для розрахунку пенсії пропонується застосовувати середню заробітну плату (дохід), з якої сплачено страхові внески за 2012-2014 роки, - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

«Пенсії працюючим пенсіонерам пропонується виплачувати у розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність», - наголошується в записці.

При цьому пенсіонерам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій - народним депутатам, державним службовцям та прирівняним до них особам (суддям, прокурорам та іншим), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, запропоновано не виплачувати зовсім.

Як повідомляється, прийняття законопроекту обумовлене необхідністю реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, а також необхідністю створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.

Реформа була узгоджена з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом.

Зазначимо, раніше Кабмін запропонував Верховній Раді внести зміни до закону України про Державний бюджет на 2015 рік і скоротити обсяг бюджетних відрахувань до Пенсійного фонду в 2015 році на 3,9 млрд грн - до 76,95 млрд грн. Крім того, документом передбачається скоротити дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок на 23,2 млн грн - до 61,845 млрд грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду на 3,890 млрд грн - до 15,105 млрд грн.

Відповідно до закону про держбюджет на 2015 рік, обсяг відрахувань з держбюджету на потреби Пенсійного фонду України в 2015 році передбачається на рівні 80,9 млрд грн. Дотації на виплату пенсій і пенсійних надбавок - 61,9 млрд грн, фінансування покриття дефіциту Пенсійного фонду - близько 19 млрд грн.

Нагадаємо, Верховна Рада України розгляне законопроект про внесення змін до державного бюджету на 2015 рік у вівторок, 3 березня.

16 лютого Кабмін вніс до Ради зміни до держбюджету-2015.

14 лютого Яценюк заявив, що дохідна частина державного бюджету України буде збільщена на 22 млрд гривень.

12 лютого було оголошено, що Міжнародний валютний фонд виділить Україні 17,5 млрд дол. кредиту протягом  чотирьох років.  А від всіх міжнародних кредиторів разом наша країна отримає близько 40 млрд дол.