В НБУ сказали, коли на українську економіку чекає найбільше потрясіння

Українська економіка зазнає найбільшого падіння цього року за підсумками другого кварталу – на 11% у річному вимірі

Такі прогнози Національний банк озвучив у своєму щоквартальному інфляційному звіті, пише Depo.ua.

"Найбільшого потрясіння українська економіка зазнає у другому кварталі 2020 року. За прогнозом НБУ, у квітні-червні економіка скоротиться на 11% в річному вимірі, рівень безробіття зросте до близько 12% у сезонно скоригованому вимірі, а зростання зарплат призупиниться. Поступове скасування карантинних обмежень зумовить відновлення української економіки в другому півріччі 2020 року. Цьому сприятиме також м’яка фіскальна та монетарна політики. Збільшення урядом бюджетних видатків на подолання кризи і заходи Національного банку з підтримання банківської системи зменшать негативний вплив пандемії на економіку", – зазначили в НБУ.

Загалом, за підсумками року, ВВП скоротиться на 5%, прогнозують у Нацбанку. Водночас у наступні роки економіка зростатиме – на рівні близько 4%.

Цього року інфляція перебуватиме в межах 5% (плюс/мінус 1%), за підсумками 2020-го – близько 6%.

"Як падіння, так і відновлення буде нерівномірним за видами економічної діяльності. Зокрема від впровадження внутрішніх карантинних обмежень найбільше втратить сектор послуг, роздрібна торгівля, транспорт. Після закінчення карантину ці сектори частково відновляться, проте ще потерпатимуть від повільного відновлення доходів населення. Туризм та пов’язані з ним авіаційні послуги повноцінно відновляться лише в наступному році. Окремі експортноорієнтовані галузі, зокрема металургія, втратять насамперед від звуження зовнішнього попиту в умовах глобальної економічної кризи. Збережеться високий попит на продукцію сільського господарства, хоча очікується зменшення обсягів врожаю зернових через погіршення погодних умов", – повідомили в Нацбанку.

Наголошується, що 2021 року, за прогнозами регулятора, разом із відновленням економіки знову почнуть зростати зарплати, а рівень безробіття поступово повернеться до докризових 8-9%. Очікується, що споживчі настрої повністю відновляться, а приватне споживання у 2021-2022 роках зростатиме темпами 5-7% на рік.

Нагадаємо, Національний банк на основі прогнозу економічного розвитку країн – реципієнтів українських мігрантів знизив на 20% до 10 млрд доларів прогноз грошових переказів на 2020 рік, тобто на 2,6 млрд доларів менше, ніж очікувалося.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme