UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Перекази від трудових мігрантів зменшаться на $2,6 млрд, – НБУ

Національний банк на основі прогнозу економічного розвитку країн – реципієнтів українських мігрантів знизив на 20% до 10 млрд доларів прогноз грошових переказів на 2020 рік, тобто на 2,6 млрд доларів менше, ніж очікувалося

Про це йдеться в "Інфляційному звіті" НБУ за квітень, передає Depo.ua.

В огляді зазначається, що до цього часу консенсусна думка полягала в тому, що значні обсяги переказів трудових мігрантів пом’якшують наслідки криз для країн – донорів робочої сили. На відміну від інших фінансових потоків, перекази є доволі стійкими, оскільки трудові мігранти намагаються підтримати своїх близьких у складні часи. Крім того, такі потоки швидко відновлюються після завершення кризи.

Звичайно, що і за минулих криз послаблення економік країн - реципієнтів трудових мігрантів спричиняло падіння заробітних плат за кордоном, втрату частиною мігрантів роботи або погіршення умов праці, а відтак – і скорочення переказів. Так, під час глобальної фінансової кризи 2009 року обсяги грошових переказів до країн світу скоротилися на 6%, в Україну – на 12%, нагадають експерти НБУ.

"Проте поточна глобальна рецесія має свої особливості у впливі на перекази через закриття кордонів багатьма країнами. Адже багато трудових мігрантів повернулися додому, а інша частина – не зможе поїхати на заробітки, хоча і планувала це зробити", – йдеться в документі.

З огляду на це, в прогнозі НБУ враховано як припущення щодо зниження кількості трудових мігрантів, так і ефекти від охолодження економічної активності та карантинних обмежень у країнах – реципієнтах.

Оновлений прогноз НБУ ґрунтується на припущенні про скасування більшості карантинних заходів до кінця ІІ кварталу 2020 року. Як результат, негативний вплив поточної кризи буде нерівномірним за кварталами: найбільше скорочення переказів очікується в ІІ кварталі з поступовим його зменшенням до кінця року.

На підставі інформації з відкритих джерел, зокрема від Прикордонної служби, оцінок експертів тощо, НБУ оцінює загальну кількість трудових мігрантів, які повернулися в Україну протягом карантинного періоду, на рівні близько 10%. Крім того, обмеження на виїзд за кордон стануть додатковим чинником зниження переказів у ІІ кварталі, оскільки сезонні працівники залишаться вдома (ще близько 10%). У цілому у 2020 році вплив зменшення кількості мігрантів на грошові перекази було оцінено в 0,6 млрд доларів.

НБУ назвав обсяг падіння переказів трудових мігрантів через кризу

Крім того, ефект від вимушеного переходу на часткову зайнятість або втрати постійної роботи оцінено в 1,2 млрд доларів. А втрати від зменшення заробітних плат трудових мігрантів оцінено в 0,8 млрд доларів.

Нагадаємо, у 2019 році українські трудові мігранти переказали до нашої держави понад $12 млрд – рекордне значення від початку збору статистики.

Також повідомлялося, що трудові мігранти з України можуть розраховувати на автоматичне продовження терміну дії робочих віз та дозволів на роботу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme