У Міноборони роз'яснили, як і за що будуть винагороджувати бійців АТО

У Міністерстві оборони України детально роз'яснили механізм і суми виплат військовим, які приймають участь в антитерористичній операції
Depo.Гроші
12 лютого 2015 17:08
ФОТО: depo.ua
У Міноборони роз
У Міноборони роз'яснили, як і за що будуть винагороджувати бійців АТО

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт відомства.

Так, згідно з Наказом «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій», за безпосередню участь у АТО передбачено винагороду в розмірі 100% від місячного грошового забезпечення, але не менше 3 тис. гривень в місяць. У разі участі в АТО менше одного календарного місяця - розмір визначається пропорційно дням участі.

Дана винагорода виплачується і під час перебування на стаціонарному лікуванні після отриманих поранень.

За успішне виконання бойового завдання виплачується додаткова нагорода підрозділу.

«Результати виконання бойового завдання визначаються на підставі документа вищого органу військового управління про постановку бойового завдання, бойового наказу командира частини, журналу бойових дій і звітного документа військової частини про виконання бойового завдання, в якому вказується кожен військовослужбовець, який брав участь у виконанні, а також наказу штабу АТО за оцінкою результатів виконання бойового завдання», - уточнили в Міноборони.

Додаткова винагорода розподіляється командиром між підпорядкованими підрозділами із зазначенням у наказі розміру винагороди кожній конкретній особі. Про відповідну виплату видається наказ командира військової частини.

За безпосередню участь у бойових діях  після виголошення бойового наказу військовослужбовцям виплачується додаткова винагорода у розмірі 1000 грн за кожну добу. Виплата проводиться на підставі підтвердження штабу АТО, бойового наказу, журналу бойових дій, бойового донесення та наказу командира військової частини.

«Безпосередня участь у бойових діях - це виконання військовослужбовцями військової частини бойових завдань в умовах безпосереднього зіткнення з противником; виконання завдань ракетними військами і артилерією з вогневого ураження противника при контрбатарейній боротьбі; участь у веденні оперативної розвідки, здійсненні польотів в район проведення АТО і контррозвідувальне забезпечення військових формувань і правоохоронних органів в районі АТО в умовах безпосереднього зіткнення з противником», - уточнили у відомстві.

А додаткова винагорода за знищення ворожої техніки виплачується підрозділу або окремим особам за наявності трьох і більше документів, зокрема, журналу бойових дій, підсумкового бойового донесення командира підрозділу, того, хто безпосередньо виконував завдання, даних фото- і відеоспостереження з координатами місця знищення техніки. Якщо ж техніка захоплена - то повинен бути складений акт оприбуткування трофейного майна.

Додаткові винагороди виплачуються також військовослужбовцям, які під час виконання завдань захоплені в полон, пропали безвісти або загинули. У таких випадках кошти отримують члени сім'ї військового.

Як повідомляв depo.ua, наприкінці січня уряд прийняв постанову про матеріальне стимулювання бійців антитерористичної операції (АТО), яким збільшується грошове забезпечення військових і встановлюється винагорода за знищення ворожої техніки.

У Міноборони також показували детальну інфографіку про зарплати всіх військових, а не тільки тих, які беруть участь у АТО.