В Італії арештували майно сина Азарова і "гаманця" Путіна, – посол

Фінансова поліція Італії наклала арешт на власність сина українського екс-прем'єра Миколи Азарова Олексія, придбану ним через підставну компанію, а також на рахунки та нерухомість соратника президента Росії Володимира Путіна, мільярдера Аркадія Ротенберга
Depo.Гроші
5 травня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив посол України в Італії Євген Перелигін, передає depo.ua з посиланням на його інтерв'ю "Європейській правді".

Посол підкреслив неоднозначність італійської політики щодо України та Росії. Попри очевидну проросійську налаштованість, "Італія стала єдиною в Європі країною, яка наклала арешт i заморозила активи та нерухомість друга Путіна Ротенберга".

Також, за його словами, ще восени 2014 року було арештовано земельні ділянки та нерухомість Олексія Азарова, хоча цей факт не набув значного розголосу.

"Їх (об'єкти нерухомості, - ред..) придбала протягом 2012-2013 років італійська компанія Agosto 2012, яку пов'язують з австрійськими компаніями Олексія Азарова", - розповів посол.

Перелигін додав, що у Ротенберга "арештовано 6 об'єктів власності на Сардинії, в Лаціо та Римі".

"Зараз адвокати Ротенберга подали на фінансову гвардію і міністерство фінансів Італії до суду, триває досудовий розгляд. Україна в цьому судовому процесі долучена як третя сторона", - розповів він.

А от про спроби родини Азарових оскаржити в судах Італії арешт своєї власності українському посольству невідомо.

Нагадаємо, що  Олексій Азаров перебував під санкціями ЄС з березня 2014 року - його звинувачують у розкраданні державних коштів та їх виведенні за кордон. Однак на початку березня Азарова-молодшого виключили із санкційного списку. Аркадій Ротенберг навесні 2014 року також потрапив під санкції через анексію Криму Росією. В ЄС вважають, що Ротенберг є одним з "гаманців" Путіна.