В Єврокомісії закликали Україну і Росію негайно почати виконувати "зимовий пакет"

Єврокомісія закликає Україну і Росію негайно розпочати виконання домовленостей, досягнутих щодо постачання російського газу Україні в рамках ”зимового пакету”
Depo.Гроші
9 жовтня 2015 19:59
ФОТО: depo.ua

Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шевчович направив листи із закликом міністрам енергетики України та Росії, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Також він зробив відповідну заяву.

Віце-президент нагадав, що 25 вересня в Брюсселі був парафований обов'язковий протокол про умови поставок газу з Росії в Україну.

"Я вітаю той факт, що минулого тижня домовленості були також схвалені главами держав України та Російської Федерації в рамках переговорів в Нормандському форматі. Сьогодні, зважаючи на це рішення, я направив листи міністрам енергетики Росії та України із закликом до сторін розпочати виконання домовленостей без будь-яких подальших затримок", - заявив він.

На переконання Шевчовича, це "особливо важливо" з огляду на наближення зимового періоду та необхідність подальшого заповнення українських підземних сховищ до кінця жовтня, щоб забезпечити безпечну доставку газу українським споживачам, а також безпечний транзит в ЄС.

"Я, як і раніше, впевнений, що сторони будуть дотримуватися своїх зобов'язань, взятих в рамках обов'язкового протоколу. Європейська комісія готова сприяти обом сторонам у повній реалізації обов'язкового протоколу, продовжуючи грати свою роль посередника у цьому тристоронньому процесі", - наголосив він.

За словами віце-президента, Європейська комісія допомогла за останні кілька місяців мобілізовувати необхідне фінансування для закупівлі газу в Україну і буде продовжувати ці зусилля протягом найближчих місяців.

Нагадаємо, після зустрічі в "нормандському форматі" президент Франції Франсуа Олланд повідомив, що "зимовий газовий пакет" для України буде підписаний.

У свою чергу, міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Україна може приймати поставки російського газу після внесення передоплати.

Більше новин економіки читайте на Гроші.depo.ua