Уряд запускає підтримку фермерства на мільярд гривень у рік

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки

Відповідне рішення ухвалене на сьогоднішньому засіданні уряду, повідомляє Depo.ua.

Це перший за роки незалежності закріплений на державному рівні стратегічний курс розвитку українського агропромислового комплексу. Уряд визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства та відповідно – як основний пріоритет державної підтримки.

"Наше завдання в геометричній прогресії збільшувати і підтримувати збільшення фермерських господарств в нашій країні. Сподіваюся, що ця ініціатива знайде підтримку в парламенті", - зазначив прем'єр.

Урядовці запропонували Верховній Раді передбачити в державному бюджеті на 2018 рік безпрецедентно високий рівень підтримки цієї категорії сільгосптоваровиробників в 1 млрд грн. Продовжать діяти й інші напрямки підтримки (надання пільгових кредитів, часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, здешевлення переробного обладнання).

Наголошується, що саме фермерство забезпечить створення робочих місціь на селі. За три роки, за розрахунками уряду, кількість робочих місць, створених фермерами зросте в 5 разів – з 100 тис. до 500 тис. Обґрунтування таке: фермерське господарство передбачає використання великої кількості ручної праці, тож збільшення кількості фермерів сприятиме вирішенню проблеми із безробіттям в сільській місцевості.

Як зазначив в.о. міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк. Водночас державна підтримка прогнозовано дозволить реалізувати виробничий та соціальний потенціал фермерських господарств.

Наразі потенціал вітчизняного аграрного сектору використовується, за різними оцінками, лише на 50-60%.Значна частина його в малих сільськогосподарських виробниках: фермерських господарствах та господарствах населення. Але зараз на фермерів припадає лише 6-8% в загальній структурі виробництва валової продукції сільського господарства. Впровадження системної підтримки дозволить збільшити цей показник вдвічі за три роки - до 12%. А у фермері буде ресурс для збільшення своїх земельних банків з поточних 4,4 млн га щонайменше на 10%.

Отримають стимул для розвитку органічне виробництво (+10% площі угідь, на який вирощується органіка); переробка (+15 нових об'єктів з первинної переробки сільгосппродукції на рік); тваринництво (+2,5 % поголів'я КРС, збільшення частки фермерів у виробництві продукції тваринництва до 3%),

Також з'явиться прогнозувати рівень підтримки, що дозволить фермерам провести технічне оснащення господарства. Наразі через технічне відставання та відсутність можливості впроваджувати новітні технології фермери та АПК загалом недоотримують щонайменше 1,5 млн тонн зернових та понад 400 тис тонн олійних культур. А це 350 млн. дол. США.

В уряді вважають, що за фермерами майбутнє. Агрохолдинги поступово скорочуватимуть земельні банки і зосередяться на переробці та наданні високотехнологічних послуг. Збільшення виробництва продукції з високою додатною вартістю дозволить збільшити валютну виручку від аграрного експорту та підвищити маржиналість для суб'єктів господарювання (виробництво тваринницької продукції, продукції садівництва, виноградарства, органічної продукції).

В Кабміні також планують розібратися з питання отримання у власність земель фермерами, яким вона з 1990х- років надавалася у постійне користування.

Крім того, фермери будуть отримувати 40% відшкодування на вітчизняну сільгосптехніку.

Термін реалізації Концепції, на 2018-2020 роки зумовлений новою практикою трирічного бюджетного планування

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme