Уряд не хоче віддавати громадам контроль за грошима, – "Наш край"

Одноразова виплата урядом заборгованості бюджетникам не вирішить головної проблеми - відсутності у громад можливостей самим керувати своїми фінансами
Depo.Гроші
15 вересня 2015 14:41
ФОТО: depo.ua
Уряд не хоче віддавати громадам контроль за грошима,  – "Наш край"
Уряд не хоче віддавати громадам контроль за грошима, – "Наш край"

Про це заявив співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак, коментуючи заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про виділення 2 млрд грн для погашення заборгованості працівникам соціальної сфери, передає depo.ua.

Обіцяні прем'єром кошти, переконаний  Мазурчак, не вирішать проблему із заборгованостями виплат, які накопичились перед бюджетниками насамперед у маленьких містечках.

"Громадам треба нарешті дозволити самим визначати, як і що фінансувати у своєму місті. Інакше ситуації, за яких Кабінет міністрів розподілятиме кошти у ручному режимі, будуть повторюватись і надалі", - відзначив Олександр Мазурчак.

Він також наголосив, що уряд не поспішає надавати громадам фінансову незалежність. На думку Олександра Мазурчака, для вирішення цього питання необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу і розпочати реальний процес децентралізації.

За словами співголови "Нашого краю", саме через відсутність системних змін Бюджетного кодексу у містах районного значення склалася катастрофічна ситуація з виплатами бюджетникам. Перш за все, це стосується фінансування дитячих садочків, будинків культури та бібліотек. Там і надалі кошти продовжують розподіляти призначені Києвом чиновники райдержадміністрацій.

"В переважній більшості вони не знають реальних проблем району. До того ж, не несуть відповідальності перед громадою", - заявив Мазурчак.

Він також нагадав: "Наш край» неодноразово звертав увагу київських чиновників на ці проблеми. Тому одноразове виділення коштів Кабміном проблему із затримками зарплат не вирішить - без системних змін борги накопичуватимуться знову.

У зв'язку із цим партія "Наш край" виступила з вимогою до уряду розпочати системну децентралізацію та розробити і внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Бюджетного кодексу, які розширять повноваження органів місцевого самоврядування та забезпечать гарантії повного фінансування потреб громад.

Нагадаємо, 13 вересня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд виділить 2 мільярди гривень для допомоги тим районам, в яких не вистачає коштів на виплати заробітної платні для працівників бюджетної сфери. Заборгованість по зарплатах обіцяють погасити до кінця місяця.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.