Українці в новому році вирішили купувати більше, – опитування

Українці готову робити дедалі більше покупок: індекс споживчих настроїв в грудні склав 53,1, що на 3,1 пункту вище листопадового показника
Depo.Гроші
18 січня 2016 15:15
ФОТО: depo.ua
Українці в новому році вирішили купувати більше, – опитування
Українці в новому році вирішили купувати більше, – опитування

Про це свідчать дані щомісячного дослідження споживчих настроїв від компанії GfK Ukraine, передає depo.ua.

Аналітики зауважили, що істотних змін зазнали індекси очікувань щодо особистого матеріального становища та девальвації нацвалюти.

Так, Індекс поточного становища збільшився на 5,1 пункту до значення 48,4. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

- індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 36,8, що на 3,9 п. вище, ніж у листопаді;

- індекс доцільності робити великі покупки (х5) зріс на 6,4 п. і встановився на позначці 60.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) виріс на 1,8 п., склавши в грудні 56,3. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зріс на 6,2 п. і дорівнює 53,6;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) змінився несуттєво, становить 43,6, що на 0,7 п. вище, ніж у листопаді;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років (х4) зменшився відносно листопадового показника на 1,7 в. і дорівнює 71,8.

Дещо зменшилися у грудні очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття зменшився на 3,7 п., встановившись на позначці 144,1. Індекс інфляційних очікувань склав 187,2, що на 2,2 п. нижче, ніж у листопаді.
Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися: він зменшився на 9,4 п. – до значення 150,3.

"На фоні відсутності негативних новин і поступової макроекономічної стабілізації відбулося зменшення песимістичних настроїв щодо особистого становища в грудні, що призвело до зростання споживчих настроїв в цілому. В результаті ІСН досяг рівня кінця 2014 року", - запевняють експерти GfK Ukraine.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<