Україна повинна купувати російський газ, - "Нафтогаз" (ВІДЕО)

Не виконувати рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту з "Газпромом" – це постріл собі в ногу

Про це заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає Depo.ua з посиланням на "5 канал".

"Ми повністю анулювали 56 мільярдів доларів, це анулювання було не просто так. Бо трибунал вважає, що на майбутнє контракт існує і половина імпортних потреб – це якраз той баланс між Росією і Європою, лінію якого провів трибунал. До того ж, він пішов нам назустріч, встановивши ціну нижче від європейської. Відповідно, не виконувати такого рішення з точки зору комерційної логіки – це фактично постріл собі в ногу... Це рішення придбання є і логічним, і обов'язковим", – каже Коболєв.

Він додав, що Україні необхідно закуповувати 10 млрд кубометрів газу на рік. Згідно з рішенням трибуналу мінімальний об'єм закупівлі російського газу не має перевищувати половину річної потреби України.

Нагадаємо, що Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" до України за пунктом "Бери і плати" на суму 56 мільярдів доларів в 2012-2017 роках.

Водночас російський монополіст вказує, що суд вирішив, що "Нафтогаз" повинен виплатити понад $2 млрд за обсяги поставок у 2014 році.

Крім цього, в "Газпромі" стверджують, що суд зобов'язав "Нафтогаз" з 2018 року щорічно відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу і відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу з травня 2011 року по квітень 2014 року. Також, за інформацією російської сторони, до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство та встановлюється обов'язковість застосування положень "бери або плати" наприкінці терміну дії контракту.

"Газпром" нараховує "Нафтогазу" $600 тис. боргу щодня.

17 січня глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявляв, що компанія готова розпочати закупівлю природного газу у "Газпрому" вже в першому кварталі.

Довідка: "Нафтогаз України" з кінця 2015 року не постачав газ з Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme