Україна поступиться "мовними" нормами закону про освіту

Україна готова продовжити перехідний період при імплементації мовних норм закону "Про освіту" до 2023 року

Про це йдеться в повідомленні Міністерства освіти і науки за результатами зустрічі міністра освіти і науки Лілії Гриневич з послом Румунії Крістіаном-Леономом Цуркану, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Українські Новини".

"МОН повністю прийняло рекомендації "Венеціанської комісії" щодо мовної статті закону "Про освіту" та погоджується, що перехідний період для імплементації статті повинен бути продовжений до 2023 року", - йдеться в ньому.

В даний час закон "Про освіту" передбачає, що мовна стаття повинна вступити в силу в 2020 році.Згідно з повідомленням, на даний момент Україна готує детальну карту імплементації мовної статті.

Крім того, наголошується, що в 2018 році сторони підпишуть протокол про співпрацю в галузі освіти між міністерствами.

Нагадаємо, 8 грудня експертна група Ради Європи з конституційних питань, Венеціанська комісія, ухвалила висновок про положення нового Закону України "Про освіту", що стосується викладання державною мовою, мовами меншин та іншими мовами. На думку експертів, у нинішньому вигляді закон "дозволяє радикально змінити колишній мовний режим системою, орієнтованої на обов'язкове використання української мови як мови освіти". Це може привести до значного скорочення можливостей для навчання рідною мовою осіб, що належать до національних меншин.

Після цього голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що мовна стаття змінюватися не буде. Але глава МЗС України Павло Клімкін стверджує, що Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо реалізації закону про освіту, а положення і документи готуватимуться в тісному контакті з національними громадами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme