Україна на сьомому місці за рівнем корупції

Згідно з дослідженням консалтингової компанії Ernst&Young, Україна посіла сьоме місце за рівнем корупції в бізнесі
Depo.Гроші
21 травня 2015 11:50
ФОТО: depo.ua

Дані дослідження оприлюднені Deutsche Welle, передає depo.ua із посиланням на  "Українську правду".

Так, згідно з даними дослідження, 80% працівників великих компаній ствердно відповіли на запитання: "Чи вважаєте ви, що хабарництво та корупція широко розповсюджені у вашій країні?". В минулому році таких відповідей було 60%. 

За словами керуючого партнера компанії EY в Україні та співголови Центру з дослідження ринків, що швидко розвиваються Олексія Кредісова, таку відповідь можна розглядати як "жовту картку" ефективності та швидкості реформ, що спрямовані на боротьбу з корупцією в Україні.

"Погіршення оцінки ділового середовища є очевидним. Це могло бути спричинено як зниженням економічних показників на макро- і мікрорівнях, так і невідповідністю темпів розвитку антикорупційних практик в бізнесі та на державному рівні", - вважає він.

Крім того, 24% опитаних в Україні вважають, що боротьба з корупцією знизить конкурентоздатність їхнього бізнесу. 

Як зазначається, 20% опитаних вказали, що вони не гребують навмисним викривленням фінансових результатів, якщо це є необхідним для виживання бізнесу. Натомість в інших країнах такий крок вважають виправданим лише 4% респондентів.

У EY вважають, що цей факт повинен викликати занепокоєння власників, кредиторів та інших користувачів фінансової звітності. Водночас опитування EY засвідчило, що найкорумпованішою країною в бізнесі вважається Хорватія, де про поширеність корупції в бізнесі заявили понад 92% місцевих респондентів. Португалія посіла п'яте місце з результатом 82% опитаних. Україна зайняла сьому сходинку антирейтингу.
У ході дослідження EY були опитані 3,8 тисяч членів рад директорів, керівників середньої і вищої ланки у 38 країнах світу.