Україна може обійтись без російського ядерного палива, - Недашківський

Глава НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашківський заявив, що в разі припинення поставок російського ядерного палива його можна замістити американським
Depo.Гроші
7 липня 2016 15:33
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю "112 каналу", передає depo.ua.

"Якщо раптом, за якихось форс-мажорних обставин, або на тлі політичних рішень Росія опустить "шлагбаум" на постачання палива від ТВЕЛ, Україна без атомного палива не залишиться, тому що у нас є контракт з Westinghouse і ми зможемо компенсувати", - сказав Недашківський.

Глава "Енергоатому" також додав, що заміна російських ядерних збірок - питання часу.

"Паливо Westinghouse знаходиться в дослідній експлуатації та процеси розширення такої експлуатації перебувають під жорстким регуляторним контролем з боку Держатомрегулювання України. Я думаю, з точки зору ядерної безпеки, ми не повинні повторити якихось непередбачених ситуацій. Зараз я не можу сказати про якісь далекосяжні плани. Це робота не одного року. Я тільки можу сказати, що у нас дуже істотна частина палива Westinghouse в обсязі поставок", - резюмував чиновник.

нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про зняття судовою інстанцією арешту з рахунків НАЕК "Енергоатом" і відновлення його діяльності.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада